| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Na tvé vlastní nebezpečí: pokud si vzpomínám, vánočku peču celý život takto: pul kila polohrubé (nebo půl na půl s hladkou), větší půlka droždí, cukru a tuku po 120 g, žloutek plus místo druhého lžíce solamylu, sůl a mléka přiměřeně. Takže na loupák jsem asi použila na půl kila mouky a ca 32 g droždí (ale myslím, že i kostka celá bude ok vzhledem k tomu převalování) asi tak 200 ml mléka, 40 g cukru a 50 g tuku (máslo, ale do rohlíků dávám sádlo, tak to tehdy asi bylo sádlo). Po vytvoření vláčného, ne moc měkkého těsta jsem zaválela těch asi 100 (a možná i víc) g změklého másla a pak už se jen čekalo a válelo. Snad jsem nic nezapomněla...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.