| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Přála jsem si mít Arabelin prsten, který by mi splnil všechna další přání. Smůla, no ~:-D
Pak jsem si přála být jednou v něčem užitečném nejlepší, uznávaná a slavná. Ale protože jsem nespecifikovala, v čem by to mělo být, a neobjevila v sobě žádný zvláštní talent, a už vůbec ne houževnatost a píli, shora nic nepřišlo.
Pak jsem si přála být rentiérka - zas nic.
No a pak jeden paradox: Po několika srdečních zlomeninách z mládí, kdy jsem se zamilovávala do vtipných kluků, okolo nichž se motaly i jiné holky, a kteří, bohužel, neudrželi poklopec zavřený, jsem prosila nahoru o muže věrného, z dobré rodiny, nejlépe VŠ, který bude chtít klidný život a který bude mít dobrou práci. Přišlo mi to jako dostačující specifikace. No, nebyla. Zapomněla jsem dodat, že by měl být dobře vychovaný, samostatný, energický, statečný, s tahem na branku (podnikavý a velmi nadstandarně vydělávající), galantní, velkorysý, živočišný a se smyslem pro humor. S následky svého nedotaženého přání se peru už 17 let. Na to, co jsem kdysi považovala za samozřejmost, které společně dosáhneme (rodinný dům se zahradou, každý rok dovolená u moře), můžu tiše zapomenout.
Takže to mám s přáními celoživotně nalevačku. Zatím se aspoň snažím radovat se z maličkostí, třeba z krásně rozkvetlé čekanky u cesty nebo ranního ptačího zpěvu.
A čím dál víc si přeju zjistit, co mám během této své životní mise vykonat, co vyřešit, v čem se zlepšit, abych si zasloužila v příštím životě být šťastná.
Ale abych nepsala jen poraženecky - jako dítě jsem si strašně přála mít kočku nebo kočky, které přede mnou nejenže nebudou zdrhat a nutit mě kupovat co chvíli nová balení kysličníku, ale které budou vyhledávat mou společnost a hřát mě v posteli. Coby dospělé se mi ten sen splnil. Měla jsem a mám takové - z opuštěných a námi adoptovaných koťat se vyklubali v průběhu let úžasní parťáci, mazlové (jeden z kocourů má psí povahu) a z jedné z koček dokonalá chůvička našich dětí. ~s~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.