| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já jsem měla rozvedeného dědečka... prvorepublikový elegán, na vlastní děti velmi přísný a netečný, se mnou (vnučkou) lezl po čtyřech a štěkal. Lidi nevěřili. Ale teda ve čtyřech letech mi četl Staré pověsti české a Kytici, hrozně jsem se divila, když to pak bylo v povinné četbě na druhém stupni - já je považovala za dětské knihy, na úrovni Mikeše (toho mi četl taky :-)). Taky mě bral do divadla a když se těšil, že už jsem dost velká, abych s ním chodila na konzerty, tak mi umřel.
Naši jsou rozvedení, ségra s dětmi bydlí s tátou. Děda vnoučatům vaří, píše s nimi úkoly, vyzvedává z družiny / kroužků, jezdí s nimi na výlety / víkendy....

Můj druhý děda nebyl rozvedný, ale hlavně v době, kdy jsem byla malá, tak chodili ještě všichni do práce, takže jsme se nevídali tak často, přestože tam byla ta vůle mít vztah. Myslím, že tenhle děda si s námi (dětmi) nevěděl rady, a rady si nevěděl proto, že jsme se vídali více méně na návštěvách (dědeček na návštěvě, který pije kafe v obýváku, není moc "osobní").

Vychází mi z toho, že to není o rozvodu nebo nerozvodu, ale o tom, jak moc má ten dědeček šanci s těmi dětmi být. Takové to "jednou za čas" neumožňuje navázat vztah.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.