| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

mateřství by ženu nemělo uvrhnout do doživotní chudoby.

no, tak doufám, že někoho chytrého nenapadne zakázat ženám zkrácené úvazky, protože i vedou u žen k doživotní chudobě ~d~

Otázka je, co je jejich zájem a co je tlak společnosti - ať už skutečný nebo domnělý.

tak pokud vidíš tlak společnosti na zkrácení rodičovské dovolené u žen, tak tě uklidním - zákony reagují i na tyto změny. rodičovský příspěvek není třeba pobírat čtyři roky, stejná částka se dá vybrat i za kratší dobu, pokud žena spěchá do práce. to třeba u mých dětí nebylo možné. nebo je možné příspěvek pobírat a pracovat u toho, pokud žena chce pracovat třeba jenom kratší dobu a příspěvkem si dorovnat příjem. což je změna, třeba s nejstarší jsem sice pracovat mohla, ale mohla jsem si vydělat jenom nula nula prd, jinak bych o rodičovský příspěvek přišla. na rodičovskou dovolenou může nastoupit i muž, aby žena nemusela, ale to není novinka, to platí hodně dlouho. nicméně novinkou poslední doby jsou i odpočty od daní za školkovné nebo možnost umístit do školky i mladší dítě, to taky přispívá k možnosti žen jít pracovat. u nás (jako v místě mého bydliště) třeba celkem dobře funují jesle (ty se tedy teď jmenují jinak) i školky, jak přibývá dětí, přibývá i míst v těchto zařízeních.

neříkám, že není co zlepšovat, ale pokud chce společnost ženy nahnat do práce, tak tohle vše mi přijde jako lepší volba ~d~

tohle všechno mi tedy nepřijde jako zazděné dveře ~d~ samozřejmě, špatný výběr partnera dokáže hodně. ale to stát tak nějak neovlivní. můj drahý bejvalý by třeba s dětmi doma půl roku nebyl, protože tahle doba by mu zabila podnikání. jeho firma nebyla zas až tak velká, aby z ní mohl zmizet a vše nechat na zaměstnancích. na druhou stranu s tím jsme si děti pořizovali a to je to poslední, na co bych si mohla stěžovat, protože to u nás v tomhle ohledu v podstatě fungovalo tak, jak jsme se předem dohodli, byť by někdo mohl řvát, že to z hlediska péče o děti nebylo vyrovnané. nebylo, a co jako ~d~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.