| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Analfabeto,

ten posun šel ještě dál, z 2. stupně ZŠ na 1. stupeň. Takže se s Wordem vlastně začíná (před ním ještě Malování, to je dobré pro zvládnuté ovládání myši a orientaci v okně).

Problém je, že v té čtvrté nebo páté třídě se právě kvůli náročnosti zvládnou jen základy, a pak už se k tomu vlastně nikdy nevrátí a na SŠ se většinou očekává, že to umí. Mám holky na gymplu, kde je informatika od primy do sexty a ten Word dělali postupně několik let. Takže zvládají i nějaké to formátování, styly....ale myslím, že ani tak nezvládli projít vše, co se v něm dá dělat.
No a třeba u nás na základce mají informatiku 4. - 6. třída a pak v 9. třídě (podle mě zcela nesmyslně nastavené), ale Word potkají ve 4. třídě, pak se k němu na chvilku vrátí v 5. třídě a pak už se na ně valí Excel, který nemají šanci pobrat. A v devítce Excel do hloubky a html. Tak co asi mohou umět z Wordu, který vlstně od té páté třídy nepoužijí, protože když už se po nich něco chce elektronicky, tak nějaká ta prezentace. Naopak referáty a další psaní se vyžaduje ručně, aby náhodou někdo nepoužil CTRL+C CTRL+V ~d~.

Já jsem byla v prváku na VŠ, když se přecházelo z T602 na první Word. Takže v zimním semestru jsme měli zápočet z DOSu a T602 a v letním už se očekávalo, že všichni budou umět Woknous a Word. Já přišla vybavená z gymplu, ale spousta spolužáků měla informatiku poprvé až na VŠ a naučit se dělat v DOSu a s T602 jim dalo zabrat. A najednou jim to bylo úplně k ničemu a začínali znovu.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.