| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Po dvouleté známosti s cizincem jsem zjistila, že mě podvádí. Přiznal se a já ho tenkrát v uražené pýše titulovala nejvybranějšími jmény v několika jazycích, ačkoli jsem neměla ten večer jak se vrátit domů. Vydržel to a druhý den mě vezl do Mnichova na autobus. Já bych na jeho místě tu hysterickou holku vyhodila z domu a nechala na ulici 530 km od domova. Doma jsem mu napsala dopis k nacházejícím 39. narozeninám a v něm 39 veršů plných svých pocitů. Proklela jsem ho (a kletba se časem vyplnila). Postupem času, po letech, jsem odpustila a dozvěděla se, že to tenkrát byl z jeho strany záměr, aby mě přiměl se s ním rozejít, protože kdybych zjistila, do jakých potíží se dostal, chtěla bych mu pomoci a opustila studium, což on údajně nechtěl. Po 18 letech jsme se znovu setkali, abych se mu do očí mohla omluvit a pokusit se kletbu zrušit. Strávili jsme spolu 2 dny v místech, kde jsem ho o 20 let dříve poznala. Bylo to osvobozující a šílené zároveň. Oba jsme měli pocit, že od našeho posledního setkání neuplynulo 18 let, ale tak asi 18 dní, což byl obvyklý interval, v jakém jsme se kdysi ve vztahu vídali. Ten dopis ode mě má 20 let v šuplíku. Zrovna tak přívěsek, hrneček, plastiku nad krbem i další věci, které mu mě připomínají.

O 4 roky později.
Do někdejší práce nastoupil nový kolega a při prvním pohledu do očí to mezi námi zajiskřilo tak, jak jsem nikdy předtím ani potom nezažila. Měli jsme podobný smysl pro humor a chemie byla přímo hmatatelná. Oba jsme byli ve vztahu a oba tenkrát bezdětní. Byl Jeho žena krátce po našem seznámení otěhotněla. Bezdětného bych i rozvedla, ale přes dítě prostě nejede vlak. K narození dítěte ode mě dostal 18letou whisky, doutníky a knihu Malý princ založeného na stránce se slovy "Jsi zodpovědný za to, cos k sobě připoutal." V den, kdy se dítě narodilo, jsem bulela do vany a měla pocit, že svět je ke mně neskutečně nespravedlivej, když dovolí, abych se zamilovala jak blázen, a přitom nemohla s tím člověkem být. On v té chvíli oslavoval své prvorozené dítě lahví a doutníky, které mu dala ta, o níž prohlásil "Panebože, ona existuje..."
Manželství mu nevyšlo. A pak ani druhé.


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.