| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ještě pár věcí pro ty, co nemají DeníkN odemčený:

" je třeba říci, že ohrožené skupiny se nepodařilo nikde na světě účinně ochránit. U nás by podle profesora Duška (ředitele Ústavu zdravotnických informací a statistiky, pozn. red.) šlo o půl milionu lidí. Anebo jeden a půl milionu při použití poněkud širších kritérií. Spadají tam staří, chronicky nemocní, lidé s diabetem, s astmatem. To se nedá izolovat a ochránit, není to možné. Tahle taktika prostě nefunguje, selhala všude na světě, kde se o to pokusili.

Co Švédsko?

Švédsko evidentně nezafungovalo přinejmenším v tom, že nedospělo ke kolektivní imunitě. Podle posledních zpráv mají kolem čtrnácti procent lidí s protilátkami, druhou vlnou jsou stejně zranitelní jako my. Přes všechnu snahu se jim ale nepodařilo zachránit ekonomiku, což je důležitý moment. Ve Švédsku nebyly zavřené obchody, nezavřely se restaurace, ale lidé se stejně drželi zpátky, změnili svoje chování. Báli se infekce.
Navíc tam zemřelo patnáctkrát víc lidí než u nás (při zhruba stejném počtu obyvatel, pozn. red.). Říkal jsem to už v několika rozhovorech: moje matka měla v pětasedmdesáti letech nádor, nechtěla na operaci, ale nakonec šla a získala díky tomu tři roky krásného života, který byl důležitý pro celou naši rodinu. Já nemám rád ty řeči, že osmdesátiletí mohou klidně umřít, že to je přirozený stav věcí. Je to velice cynické. Taky jde o to, jak umírají: udusit se v osamění mezi přístroji, anebo zemřít klidně ve spánku…"



O promořenosti:

"Dělalo se malé množství vyšetření, u nichž se vůbec nebrala v úvahu nespolehlivost testů a falešná pozitivita. Ta „procenta promořenosti“, to není výsledek studie, to je statistická chyba. Seriózní data má ÚZIS, ale ta nejsou vůbec efektní, nehodí se tím pádem do novin a televize. Ukazují promořenost v nízkých jednotkách procent a správně přidávají k tomu údaji rozptyl.

Ale nejde jen o tento zdroj, těch vysokých čísel se objevilo v médiích mnoho. Nemají oporu v žádném měření, v žádném testování. Ve Švédsku, kde nechali věcem víceméně volný průchod, mají promořenost kolem čtrnácti procent na úrovni protilátkové odpovědi.

Tím pádem můžeme také odhadnout smrtnost a ta je opravdu pod jedním procentem. Pro různé země a různá ohniska – New York, Francie, Španělsko, Lombardie – to vychází podobně a dává to smysl.

Určitou anomálii co do smrtnosti, pozitivní anomálii, pořád ještě představuje východní Evropa. Nemluvím o počtu infikovaných, ale o tom, kolik lidí zemře. Vakcinací proti tuberkulóze, o čemž se uvažovalo, to nejspíš není, případnou mutací viru také ne. Těžko říct."

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.