| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Asi jo.
všechno bych si zařídila. Tvořila rezervy a tak.

Jiná nemoc,ale stejně blbá: osteoporóza.

Mamka měla loni 11 zlomenin za cca 10měsíců(únor-říjen)- osteoporoza a další nemoc, na ní se přišlo pozdě(její DR nepřišlo divný, že je zelená a udělat ji rozbor krve důkladný).

Já jsem třeba před rokem dělala všechno pro to,abych věděla v jakém stavu mám kosti, protože mi 10let všichni říkali, že mám dost času. A mamka mě vyděsila tak, že jsem si chtěla nějakou prevenci udělat. I kdybych si ji zaplatila. Jo to jsem narazila, bez žádanek NIC.

S rodinnou anamnézou:
Babička korzet
druhá též
moje mamka se léčí 15let
teta 10let
zdá se že genetika si s náma pohrává

A nyní dělám vše pro to,aby mi ty kosti zůstali v tom stavu co je našli, protože 100% nejsou,ale asi díky atletice v mládí jsou na tom dobře(atleti mívají o 10% více kostní hmoty, než zbytek populace). A zátěž máme opravdu velikou, jenže DR a gynekologové to nebrali vůbec vážně.~Rv

takže nyní docházím do centra, kde mi teprve nechali udělat pořádný rozbor krve- fakt asi 8 zkumavek, kde se zjistila taková maličkost, která má asi příčinu u všech ženských v rodině. Vitamín "D" asi si ho ze slunce neumíme vyrobit i když na něm jsme. Takže ho jím 2x denně a uvidíme, přijdu opálená lehce do ordinace a ač jsem venku 2h. Mám 38%. Léky se předepisují už při 75%.

Mamku neotravuju,ale tetě to D, nezjištovali dodneška, nenašla ho ani v jedné zprávě. Fakt super. měla jsem zjistit v jakým stavu to D mají ty dvě.

Fakt nechci klukům přidělávat starosti.
Momentálně mě poctivě každý den sluní 20-40minut. Fakt ležím a na lýtka a na dekolt mi svítí. Jsem opálená jak NIKDy. Krém na mě může přijít až po té 20minutovce. Jenže opálená pokožka taky skoro nepřijímá slunce. Takže z jídla:vejce, tučné ryby, například losos nebo makrela játra(naštěstí je mám ráda) vše zapíjet pomerančová šťávou. (to jsem zapomněla co to má dělat.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.