| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tak takováhle žádost na ulici by mě asi docela zmátla :) Předpokládám, že šlo o záměnu za někoho jiného, tak bych se to asi s paní snažila rozšifrovat, s kým si mě plete.

Jinak nikdy předem neslibuju jistou pomoc za někoho jiného, takže bych rozhodně nepřislíbila pomoc manžela. Poskytuju pomoc jen sama za sebe, v tomhle případě - pokud by se to ukázalo jako skutečně adresované mně - by tedy mohla moje pomoc spočívat v tom, že o to manžela požádám, aniž bych ale zaručovala, jak se rozhodne on.

Jinak je teda pomáhání cizím, zejména hodně vzdáleným cizím, často podstatně snazší než pomáhání blízkým, protože u blízkých má člověk tendenci posuzovat motivace a okolnosti a tak vůbec (což je pro mě ostatně zarážející i v tom úvodním příspěvku, ty poznámky o dostatku vlastních dětí a tak), zatímco u těch "dáááleko předááleko" je tohle pokušení slabší a nemusí se s ním tolik bojovat, aby se člověk k pomoci přemluvil :)

O své konkrétní pomoci tomu či onomu mi není příjemné veřejně psát. Ať neví levice, co činí pravice :)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.