| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

já jsem myslela, že se bavíme o drobných a vlastně se jedná o tisíce ... tady je tak akorát čas na lekci finanční gramotnosti. Tři tisíce za odpoledne, když jde někdo v 11 letech courat do obchoďáku, to je za mě hodně velký ústřel, byť nepochybuju, že existují děti, které k dispozici podobné částky mají ... řešila bych to tak, že kapesné už si vzala, a možná i utratila (to nepíšeš). Vynásobila bych částku dvěma a po celou dobu bych jí nedala kapesné (a to přesto, co jsem napsala výše), než částku "splatí" i s "úroky". Pokud neutratila a peníze vrátila, tak bych se snažila s ní promluvit (ale i když jsem klidný člověk, toto by mě nazlobilo, a to jako dost).

Jde taky o její budoucnost, vydělávat peníze je věc těžká, s nejistým výsledkem ~z~ co když nebude mít takové zaměstnání, které bude bezbřehé utrácení umožňovat? (je to spíše výsada vyvolených), co pak? Půjčky a kolotoč dluhů, protože si nebude umět nic odepřít, a ono se to pak nějak udělá ...

Neříkám, že mám nějak skromné děti, ale vědí, co prostě můžou, a co ne ... samozřejmě řeknou, co by chtěly, u nás je šílená touha po těch I-věcech ... dcera mi řekla, že na VŠ s klasickým notebookem nepůjde, že je otázka cti, aby to byl MacBook (já nevím ani to, jak se to píše ~:-D). Jsme dohodnuty, dostane peníze v hodnotě pro mě normálního noťasu a zbytek si doplatí, pracuje na brigádě, a i když doufám, že jí to přejde, pokud ne, je to její volba.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.