| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Kat, děkuju :) To je do jisté míry ovlivněné tím, že se dost často pohybuju v prostředí pečujících a péči přijímajících (ne nutně spárovaných pečující-opečovávaný, což by tak mohlo vyznít, prostě lidé z obou konců spektra, kteří pocházejí z různých oblastí mého života) a povídám si o tom jak s těmi, tak s těmi.
V tomhle směru tu byly zajímavé a hodně rozporuplné příspěvky někdy minulý týden nebo kdy, od přispěvatelky Kukačka, které pak zmizely. Ona sama popisovala na jednu stranu svou formální touhu po respektu ze strany pečujících, na druhou stranu na ně přenášela spoustu zodpovědnosti za svá rozhodnutí.

nakolik se něco takového učí - netuším. Vím jen, nakolik to kdy kdo učil mě. A to tedy do určité míry ano, ale v teoretické rovině. Při střetu s realitou totálního nedostatku času na každého člověka - mi nějaké takové věci naprosto proklouzly mezi prsty, byla jsem ráda, že jsem ráda.

A i s tím druhým příspěvkem máš taky pravdu, člověk se samozřejmě musí umět rozhodnout. A někdy i za někoho rozhodnout, jde spíš o uvědomění si toho faktu přejaté zodpovědnosti, než totální neochoty ji na sebe vzít v kritické situaci.
Navíc bych řekla, že je to v tomhle konrkétním směru snazší u člověka, kterého celý život znáš, a tak dokážeš určitým způsobem dešifrovat jeho vyjadřování potřeb i při velkém omezení komunikace (rozumím manželovi, i když má rýmičku~t~ - ne, nechci to zlehčovat přesmíru :) )Novorozené dítě (abych se trochu vrátila zpět k diskusi:) ) je někdo, koho zatím neznáš a teprv poznáváš a tak je prostě těžší naučit se ho "číst".

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.