Přidat odpověď
Hele, jako právník bych odpověděla, že to je zdroj potenciálních problémů, právě proto, že posíláš fotku dítěte nejen jeho rodičům, ale všem ze třídy. A vyskytne-li se tam nějaký blbec, který se bude doma cizím dětem vyšklebovat kvůli hadrům nebo postavě a jeho dítě to pak donese do školy, máš problém (pedagogický). Vyskytne-li se tam jiný blbec, který bude děsně akurátní a nebude souhlasit, aby fotky jeho dětí dostávala paní Kadrnožková, protože je ukazuje jeho ex a on s tím má problém, tak máš taky problém (organizační). A vyskytne-li se tam blbec, který bude konzultovat autority pro ochranu osobních údajů, nejspíš máš taky problém (právní).
Lidsky chápu, že je fajn posílat rodičům fotky a zkusila bych to kompromisně - probrat s rodiči na rodičáku a navrhnout tato pravidla:
1. fotky půjdou jen členům uzavřené skupiny whatsappu, přenos je šifrovaný, všichni členové souhlasí s rozesíláním všem (skupina je speciálně pro rozesílání fotek, tj. "Fotky třetí B", pro komunikaci o praktických věcech je určena skupina jiná, tj. "Třetí B", aby rodiče nebyli pod tlakem, že musí souhlasit s rozesíláním fotek, abys jim vůbec něco napsala)
2. všichni berou na vědomí, že fotky, kde jsou i jiné děti, než jejich vlastní, nebudou veřejně sdílet
3. tento provoz je zkušební, praxe ukáže, jestli nebudou vznikat potíže (rozuměj jestli se vyskytne blbec nebo ne), což přeloženo do ČJ znamená "jestli bude někdo vysírat, tak se vám na to vykašlu"
Když se někdo šprajcne, že jeho dítě rozesílat ne-e, tak buď ohlídáš, že na žádné fotce nebude (pakárna), nebo to odpískáš.
Předchozí