| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Pardon za dotaz, jak když spadnu z vesmíru, ale jsem už lehce staršího data vydání a navíc v některých věcech dost konzervativní jedinec.

Otázka tedy zní: Je bepečné nakupovat a platit kartou (ze svého běžného českého účtu) na Amazonu? Lze platit normální debetní kartou (kreditku nevlastním a ani ji nechci)? Jak je to se clem případně s přepočtem na českou měnu?

V českých obchodech běžně kartou přes Internet platím, ale dosud jsem nikdy nic neobjednávala ze zahraničního obchodu. Nicméně synáček má několik zcela specifických přání, které opravdu nikde jinde nesežene a ač jsou to kraviny na n-tou (po kterých za chvíli ani pes neštěkne), tak teď je do nich zapálený a strašně po tom touží. A co by člověk neudělal pro puberťáka, že~;) Zatím jsem objevila, že německý Amazon je v češtině, což se hodí, nevadil by mi ani ten UK v angličtině. Jde mi hlavně o vaše zkušenosti, jestli někdo třeba nemá nějakou opravdu negativní zkušenost s nimi, hlavně tedy ohledně toho placení. Že ty hadry a krámy, které junior chce, budou šunty z Číny nevalné kvality, s tím už jsem se smířila, o to mi až tak nejde, spíš o tu platební bezpečnost, případně na co si dát pozor.

A ještě k těm velikostem, někde jsem četla, že právě to oblečení původem z Asie (a to u většiny obchodů) má velikosti o dost menší, než u nás, takže nutno počítat s tím. Je to pravda? Doufám, že tam tedy budou nějaké ty tabulky s mírami a dle nich to nějak vybereme...ale stejně uvítám jakoukoliv vaši zkušenost. Díky moc.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.