| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tak zkus aspoň napsat z jakého oboru bys ráda přeskočila a do kterého. Doktorka na učitelku? Účetní na práva?

Já mám vš dodělanou za 2. mateřské. Předtím jsem dělala neodborné asistentské práce které zvládne každá cobuni s PC a nechá že se s dřít kůži a je časově flexibilní. Vš jsem si dělala s výhledem na ti, že si polepším a že když po Bc. udělám i Mgr. v příbuzném oboru, budu dělat či ke baví (andragogika - kurzy pro dospělé studenty- vždycky jsem při práci učila aj v kurzech). V oboru Bc. (Který jsem dodělala ale stalo ke to hodně úsilí s dvěma mrňouskama, na Mgr jsem pak už fakt neměla sílu) jsem se uplatnila krátce po, mateřský, asi na tři roky, docela mě to u bavilo ale hrozně vysávalo (sociálka ospod a doma máme děti, řešila jsem jejich spolužáky a svoje rozvádějící se známé... Holt maloměsto).
Tak jsem šla do oboru úplně jinýho - výuka nešla, musela bych dělat odpoledne, večery a víkendy a to jsem s dětmi nemohla. Takže do gastronomie (event manager hotelu), to mě bavilo, ačkoliv jsem se musela vše komplet naučit sama, to stalo to moře času a nervů), vidinu jsem měla tak aspoň 10 let že vydržím. Hm, jak dopadly hotely vloni zkraje roku víme. Teď mám práci v prodeji a logistice, za míň, času taky min (prostě normální pracovní doba, hurá). Na maloměstě, takže s aj se můžu jít klouzat. Výuka zase vázne, firmy za to nechtějí utrácet. Kdybych byla OSVČ, vydělám si tak na slanou vodu. Taky bych musela fest jezdit, minimálně po celém regionu. Tak mám normální úvazek 3 km od baráku a plus mínus jistý plat. Mimochodem zkušenosti ze získávání práce stejné jak tu někdo psal - na čtyřicet!!! zaslanych životopisu tři negativní a dvě pozitivní odpovědi, jinak ticho. Zatím jsem tam skoro rok a celkem ne to baví, ale není to žádná extra kariéra.
Těším se až děti budou obě na/po střední škole a třeba ještě neco kariérního zkusím (realitní trh by mě bavil, si myslím, dovnitř nevidím, z doslechu vím že box o provize je tvrdej a já nejsem dravec).

Shrnuto - podívej se objektivně na svoje možnosti v novém oboru. Fakt je v něm místo, které bys našla a vyhovovalo by ti (místně, časově, penězi)??? Není to jen dávný sen v úplně jiných kulisách bez dřív? A fakt je nutné to studovat? Dneska je trend že jeden rok tvé srdce dle požadavků zamestnavatele plá tu pro okenní rámy, tu pro digitální technologie, tu zas pro super bio marmelády... Každý si myslí že jeho obor musíš znát skr naskrz, ale za ty výplaty můžou být rádi když to aspoň předstíráš a jseš tam od-do....
A to mi říká i kamarádka co je bankovní poradce přes firemní úvěry (když mi řekla jaký má měsíční limit co musí splnit, bála bych se prvního v měsíci vstát z postele), i ta co dělá hlavní účetní x let (milion změn za rok), i ta co zběhla že školství k manželovi do firmy - baví je to, ale že by si kariéru užívaly, tak to žádná.


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.