| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

přesně jak psaly ostatní - rozhodnutí je na vás a popíšu svůj příběh a pocity
Jsem stejně stará jako ty je mi 35, děti mám trošku starší (11 a 8) a měla jsem je hned v závěru studií a i při dvou jsem zvládla ještě doktorát, ale nutno přiznat, že na nejžhavější momenty jako státnice prostě musí někdo vypomoct a domácnost jde chvíli k ledu
Máme dvě holky a chvíli tady taky byla doba a "co ten kluk", vnitřně po dítěti netoužím i když vím, že kdybych otěhotněla tak mě manžel přemluví. Myslím, že rozdíl 2 nebo 3 děti je sakra znát - dnešní doba je v tomto dost krutá, každé dítě na 1. stupni má mobil, každé dítě nejpozději na 2. stupni svůj počítač (ty které nemají jsou dnes nazývání "znevýhodnění"),všimni si zdejších vánočních diskusí a rozhlédni se kolem sebe jaké děti mají např. kola a co dostávají za dárky, a o práci hned po ukončení RD nemůže být ani řeč. I desetileté dítě potřebuje mámu xkrát do roka (doktoři, nemoci, kroužky, nedej bože nějaké komplikace).
Přemýšlet je potřeba také opravdu hodně do budoucna. Já třeba zcela sobecky řeknu, že se moc těším až mi holky odrostou ještě víc do té puberty a budu moct s mužem dělat vše co jsem si roky kvůli dětem odpírala. Nyní na to jsou i finance. Nejdřív se zařizovalo bydlení, pak byl jen 1 plat kvůli dětem atd. však to znáš. Pokud bychom měli další dítě pak spoustu těch věci prostě nelze stihnout a ani by na ně nebyly peníze, když se musí živit 3. dítě. Holkám věnuji opravdu hodně a ještě hodlám věnovat, ale opravdu se nestydím přiznat, že se moc těším na aktivity bez nich a přitom budu ještě relativně mladá.
Naše rodina je navíc nastavená ještě i trošku dál než jen diplom na VŠ. Vím, že většina holek tady za vrchol považuje "dali jsme jim kvalitní vzdělání", ale my třeba uvažujeme také o jejich startu do života. Neumím si představit, že se moje dcery budou například vdávat a já na to nepřispěju. Moje máma si taktak koupila šaty pro sebe. Vdala jsem se i tak, ale ~;) Stejně tak s určitou pomocí s bydlením prostě počítáme a to při 3 dětech jde opravdu těžko pokud člověk sám nechce většinu života "sušit hubu" jak se říká, ale taky si něco dopřát a tím nemíním jen větší auto, aby se mi tam vešly všechny děti.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.