"Učitelé vyznávají myšlenku absolutní rovnosti. To v praxi znamená, že ve třídě neexistuje “chytřejšího” dítěte. Jinými slovy, všichni mají stejné podmínky a jsou na ně kladeny stejné nároky. Z toho důvodu studenti nejsou hodnocení známkami a to až do osmé třídy. Zároveň však ani nedostávají žádné pochvaly a neúčastní se soutěží. A co takové tradiční zkoušení u tabule? To probíhá pouze v případě, pokud si to sám student přeje. Důvod? Učitelé i rodiče nechtějí děti stresovat."
A jak je to s hodnocením? Až v posledních dvou rocích na základní škole se dostává hodnocení, které je rozděleno do tří stupňů: prospěl s mimořádným vyznamenáním prospěl s vyznamenáním prospěl A co neprospěl? Taková možnost na švédské základní škole neexistuje.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.