| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Evelyn,
Taky by byly bez kamarádů, úplně mimo svoje vrstevníky, to se teď řeší celý covid, ne?
je to naopak... dítě v domácí škole má možnost mít kamarády, které si vybere, nebo s kterými se seznámí při nějakém zájmu (je jedno, jeslti je to fotbalový oddíl, kroužek filatelie nebo laborky biologie na VŠ pro středoškoláky).
Škola moc úžasného sociálna neposkytuje - poskytuje šikanu, buzeraci, a přístup "když jsme to vydrželi my, tak ty to taky vydrž". Ve třídě jsou děti sesypné dle kritéria "věk a bydliště".
Ano, vycházím se se sousedkama - respektive zdravíme se, a vím, že můžu zaběhnout, když mi dojde kmín do polívky - i si třeba přes plot pokecáme - a jsou podobně staré (mají podobně staré děti) - ale že by to byly nějak klíčové vztahy, nebo nějaké extra kamarádky, to teda fakt nejsou (kritérium je podobné, jako v té škole - věk a bydliště). Kamarádky jsem získala jinde - tábory, vody, vandry, balóny atd. - a kupodivu to není ani o bydlišti, ani o věku (nejstarší je o rok starší než moje mamka a nejvzdálenější je deset tisíc kilometrů).

To, co udělal kovid je, že připravil děti o tyhle zajímavější / naplněnější vztahy - o sportovní oddíly, zájmové kroužky - případně i to cestování (tu svojí kamarádku, co je deset tisíc kilometrů daleko jsem neviděla rok a půl, protože holt nedává smysl zkoušet lítat).
Ano, v covidu je to těžší pro děti v domácí škole, protože nemají to široké mělké zázemí povrchních známých.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.