| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tante souhlas.
Moje dcera je opravdu takhle popsatelná - učení jí jde a po kontaktu s okolím moc netouží (staví ji jedna kamarádka). Ve škole se vyhýbá konfliktu. Na prvním stupni jsme řešili, že je učitelka rozesadila schválně dle sebe a muselo to být "holka-kluk" v lavici. Její spolusedící spolužák ji opakovaně napadal a řval na ni že je "pí.." (čtvrtá třída, takových tam měli víc, celkem 5 chlapců co měli krádeže, útěky, napadání spolužáků atd, bohužel jsem v té době pracovala na Ospod a ty děti jsem znala i ze spisu). Požádala jsem učitelku ať se sejdeme ještě s tou maminkou spolužáka. To se stalo, druhá maminka dělala že ji to líto, kluka přiměla aby se omluvil a že si to doma proberou. Potud ok. Ale - pak si mě tam třídní nechala a vysvětlovala mi, že moje dcera se vůbec nechce zapojovat do kolektivu. A že když se jí něco nelíbí,dá to velmi najevo "obličejovým projevem". Tak jsem se ptala co je na tom špatně - neječí, nemluví sprostě, nikoho nebije, pouze se asertivně tváří (obličej typu "odprejskni" umělá fakt výraznej) - a ve většině případů to zabere a dají ji pokoj. Učitelka trvala na tom, že je to špatně. Ptala jsem se jí, co by tedy dceři doporučila - prý má být milá. Tak jsem oznámila, že nejsem pro taktiku "kdo po mě kamenem, já po něm chlebem", a ji že evidentně také tenhle způsob ve třídě nevychází, protože aby ve čtvrté třídě řešila několik napadení dětí navzájem nesvědčí o tom, že třídu zvládá.
Fascinovalo mě, že klidné dítě, které si v podstatě poradí (když si s atmosférou ve třídě neporadí učitelka) má ještě tendenci kritizovat (pak ještě v závěru roku dostala poznámku za tyhle pohledy, aby jí nemusela dat pochvalu za nějakou češtinářskou olympiádu/klokana - taky to si někdo psal že nedostal diplom).

Na druhém stupni mi její třídní pravidelně říkala "já o ní vůbec nevím" a asi to mělo znít jako pochvala. Ale fakt byl, že ani nevěděla, že kvůli účasti na přírodopisné olympiádě na okrese nemohla jet s nimi na školní výlet (stane se, ale tohle oboje organizovala tatáž osoba....)

Prostě nikdy jsem se od téhle ani od úči na druhém stupni nedozvěděla, že je moje dítě v něčem dobré. Vždy si našli způsob, jak ho/ji trochu sejmout. Jo a vrchol byla učitelka na výtvarnou výchovu - z té měla dvojku a pořád nějaké diskuse o tom jak kreslí moc či málo... Dneska je dcera na umělecké prumce a její výkres dali jako vzor na talentovky... Já neříkám, že je geniální (mám ji doma a vidím :)), ale že ve škole jako dítě s dobrým prospěchem "sama od sebe" nedostala ani ocenění, ani motivaci do další práce.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.