| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Nosím celý život, tak sice zkušenosti mám, ale teď válčí s rozčesáváním vlasů dcera a má úplně jiný typ vlasů, takže nejspíš vše nebude univerzální, asi se bude lišit a každému vyhovovat něco jiného.

Já musím si mít vlasy celkem často, jakmile trochu déle nemyté, víc se cuckují. A tím zplihlejší samozřejmě.
Na rozčesávání je nejlepší po umytí vetřít balsám, obvykle jsem ani nesmývala.

Mívala jsem i hodně dlouhé vlasy (nevím o jaké délce mluvíme), tam byla nejlepší spíše prevence zacuchání, takže jsem třeba v mladosti spávala s lehce zapleteným copem, aby se s nimi dalo ráno domluvit. Teď již až takovou délku nemám.

Mně se vždycky zacuchávaly vlasy hodně a má celoživotní zkušenost je že po barvení se mi vždy zlepšila kvalita vlasů a práce s nimi byla lepší. Teď už se tedy barvím že musím, ale dřív jsem se barvila že vlasy byly pak lepší.

Gumičky používám takové ty pružné silné. A hlavně nikdy, nikdy, se nesmí utahovat cop v "protisměru", vždycky gumičku sundat a znovu udělat cop. Ale mně se nidky vlasy kvůli copu nelámaly ani netrhaly.

Smozřejmě udržovat konečky, víc mně asi nenapadá. V létě vmasirovat nějaký výživný sprej nebo přípravek proti vysušování.
Proti zplihlosti leda objemové tužidlo a fén.

Na rozčesávání jsem vždy používala řidší kartáč, ale to mám vyzkoušené že mi vyhovují jen fakt některé konkrétní typy. Pro dceru jsem začala používat tangle teezer a jeden jsem si koupila taky a spokojenost.

Opravdu hodně zakudlané vlasy rozčesávám dceři tak, že umyjeme, vetřu hodně balsámu a mokré se silnou vrstvou balsámu postupně po pramenech rozčesu. A navíc se to pěkně vetře.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.