| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

V mém dětství se předvánoční úklid dělal hlavně v kuchyni, kdy se přebíraly a vytíraly všechny poličky, uklízela spíž, mylo se slavnostní nádobí a v celém bytě se tedy myly dveře a podobné povrchy. Okna si nejsem jistá, nevybavuju si, že by je kdy mamka myla v zimě, ale vyloučené to není. Utíraly se skříně (s nástavci) i nahoře :-) Já se v naší rodině taky snažím vytřít linku, mít čistou lednici a umyté dveře (máme dřevěné a ten čistící přípravek pěkně voní), a samozřejmě čistě uklizeno takové to standardní - koupelna, záchod, prach z nábytku, vytřené podlahy ... Jinak ostatní "velkoúklidové práce" dělám spíš průběžně během roku, jak mě to popadne nebo se vyskytne naléhavá potřeba (něco nelze najít - přeberu skříň, vysype se rýže- vykydám celou polici ve spíži, není kam uložit nějaký nově pořízený předmět - udělám pořádek a "vyřazování" v potřebné prostoru atd.) Okna myju na jaře a na podzim (a spolu s tím sprchuju kytky a "kydám" předměty na parapetech), záclony nemáme, v dětských skříních uklízím tradičně o prázdninách, svou skříň uklízím obvykle v lednu - před svátky tam mám všude poschovávané dárky a je tam pak obvykle šílený zmatek. Manžel si skříň uklízí sám, většinou na jaře i na podzim - přeorganizovává "letní" a "zimní" kupičky oblečení. Topení myju na podzim, než se začíná topit ... Uklízet "velkovánočně" třeba celý víkend nebo dokonce týden v kuse se mi strašně nechce, i když teď už, kdyby se zapojila celá rodina, tak by to celkem šlo ...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.