| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Libiku, mně je tvoje snaha hájit zájmy seniorů docela sympatická, ale zkus chvilku zauvažovat, co na tvých tvrzeních tady část lidí dráždí. Stejně jako my máme na některé věci rozdílné pohledy, různí jsou i senioři. A myslím, že vím, o čem mluvím - sice jsem nepracovala v přímé péči, ale dochovali jsme do konce tchána, teď už sedm let pečuju o mámu (skoro 90), a také sleduji aktivity dosud velmi čilé bývalé tchyně ve zhruba stejném věku. Kromě toho jsem byla v dost úzkém kontaktu s klienty nějakých pobytových zařízení pro lidi s postižením, v převážně seniorském věku.
Takže když vezmu jen ty nejbližší - tchán by odpovídal tvé definici seniora - kromě jiných zdravotních potíží dementní, ani v minulosti nepracoval s počítačem, jestli by zvládal vyvolávací zařízení, si nejsem jistá. Často lítostivý, odkázaný na péči okolí. Tchyně - aktivní na sociálních sítích, kde bohužel sdílí všechno možné i nemožné ~;)
Z Covidu respekt, ale je přesvědčena, že je pro ni dobré, aby si chodila sama nakoupit a setkávala se s jistou obezřetností s přáteli, jinak by, jak říká, chátrala :-)
Moje máma - svého času byla u nás v rodině první, kdo měl mobil - byl pro ni užitečný, protože často přejížděla z místa na místo. S počítačem se naučila zacházet, bohužel teď už nemůže kvůli těžké zrakové vadě. Nicméně sleduje aktivně dění, trvá na tom, že chce být v kontaktu s dětmi i vnoučaty, aby si nás ještě užila. Je smířená s tím, že na něco spíše dříve než později zemře (má dost zdravotních komplikací).
Pravda, nikdo z "našich" seniorů nechodil a nechodí na Instagram, ale tam nechodím ani já, ani jsem zatím neplatila pomocí QR kódů, pokud to ale vyhodnotím jako užitečné, nebojím se, že bych se to nenaučila. Seniorskému věku se postupně blížím, a fakt bych nechtěla, aby o mně někdo za pár let psal jako o inkontinentní a zlým světem zraňované stařence, byť to bude možná pravda ~:-D

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.