| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Valkýro, to já vím. Taky jsem měla ve 20 letech dojem, že žena je a musí být domácí pečovatelka, že to jej její úkol, protože chlap má na starosti práci kolem domu a navenek (zajistit dřevo na otop atd.). No, jo, holka z vesnice, no. Ono mě to taky časem přešlo, to když jsme přešli na jiný druh topení a dneska stačí jen otočit knoflíkem a je teplo. Jen se na to zase musí vydělat, protože to dřevo/uhlí bylo levnější, ale zase pěkná dřina, že... Taková, co si sama ženská neudělá, na to musí být chlap, aby dřevo pořezal na cirkuli, případně už v lese, a poté ho dopravil domů a zpracoval tak, aby se dalo dát do kamen. Od těch dob jsme už ale pokročili, dneska máme domácí pomocníky, pračkou počínaje, přes sušičku, myčku nádobí, vysávacího robota, dneska se to už dá, už to není taková dřina, jako to měly naše praprababičky. Ale bojovat za rovnoprávnost musíme dál, chlapi jsou pořád přesvědčení, že hlavní ženskou prací je péče o rodinu. On i třeba profesor Pirk přiznal, že když s manželkou dostudovali a založili rodinu, že se jeden z nich musel postarat o rodinu, takže jeho manželka obětovala profesní i vědeckou kariéru. On se mohl profesně rozvíjet, ona zůstala někde v laboratoři, protože oba vědeckou práci dělat nemohli, o tu rodinu se někdo postarat musel. Ono i ženské mohly do práce teprve tehdy, když se do domácnosti mohla koupit pračka nebo elektrický sporák, do té doby měly smůlu, protože na pradlenu nebo jídlo z restaurace nebylo (ono není ani dneska, že, a to pracují obvykle oba). Je ale zajímavé, že chlapi si vcelku rychle zvykli na druhý příjem do domácnosti, ale nějak si furt nemůžou zvyknout na podíl své práce v téže domácnosti ~:-D.

Pokud máš doma dospělé lidi, tak omez svou domácí práci. Dospělí lidé by měli pochopit, že nejsi jejich služka. Já to kdysi udělala. Bylo to teda tvrdé, ale jiná cesta nebyla.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.