| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Sněhulko, tři a půl roku je zrovna ten rozdíl, kdy starší si "užil" to, kdy byl jedináček, a už si to uvědomoval - ale není zase starší o tolik, aby si "užíval" roli staršího bratra a jásal na miminkem.
Navíc druhý kluk - tam hodně hrozí rivalita. Já mám kluka a holku a tam je jasný, že on je jedinečný tím, že je jediný kluk a ona je jedinečná tím, že je jediná holka. A nekonkurují si v zájmech - není tam to porovnávání kdo je "lepší fotbalista".
Takže bych skutečně zkusila trošku podporovat odlišné zájmy - výborný fotbalista může klidně fandit bráchovi na tenise a přát mu vítězství - dva fotbalisti si budou konkurovat...
Dále - staršímu bych nějak osladila to, že je starší - třeba o půl hodiny posunula večerku, nebo jánevímco - prostě něco, co může mít / dělat z titulu staršího. Třeba jet s tatínkem do myčky atd. (tím se taky ty děti na chvíli oddělí - že jeden je s jedním rodičem, druhý s druhým). A opět - verbalizovat to, umět to "prodat". Třeba "to jsem ráda, že se mnou někdo do myčky jede, ona je to otrava tady sedět - a je fajn mít s sebou někoho, s kým si člověk může rozumně popovídat".
U mladších dětí jsem zase viděla smutek z toho, že "nemají nic nového" - že dětí po sourozencích oblečení, hračky, sportovní vybavení atd. - takže alespoň v něčem i tomu mladšímu vyhovět - i když je vlastně "zbytečné" kupovat další triko, nebo další sadu lega, protože "už toho doma máme hromadu", tak to holt udělat. A pak i dělit ty zájmy - že se nebude chodit "jen na nádraží na vlaky", protože se tam vždycky chodilo se starším, ale že se bude podporovat i zájem / přání toho mladšího.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.