| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já jsem si včera položila otázku, k čemu vlastně směřujeme - jaký je cíl opatření, která se dělají?
Co by mělo být racionálním možným výsledkem.

Pokud něco dělá a o něco se snažím, musím vědět, oč konkrétně?
Určitě to není vymýcení infekčních chorob, nemůže to být ani vymýcšení koronaviru, protože to při 8 miliardách lidí nejde.
Světově je zjištěno, že jakékoliv lockowny nepomáhají efektivně a dlouhodobě.
A přesto jsme ochotni se bát jeden druhého, omezit styky mezi lidmi, nechodit do práce, brát plný plat za nicnedělání, neposílat děti do školy, nejet na čerstvý vzduch, poslouchat nesmyslené zákazy a příkazy zvící náhodných výbuchů rozhodnutí mocných, kde každý říká něco jiného (navíc názory mění den ode dne).

Ta nemoc je tady rok...a co se stalo? Jak jsme pokročili, co se tu vlastně děje?

A hlavně - k čemu to spěje.

Jsem toho názoru - a všimla jsem si, že nejsem sama - že být to opravdu smertelný virus, je půlka planety mrtvá...protože bychom nezmohli nic.
Přesto tahle hra na pandemii hýbe světem, světovými pořádky, světovými penězi, ekonomikou a společností jako takovou.
Lidi jsou ještě víc rozděleni, nechali si namluvit, že mohou být jeden druhému nebezpeční.

Tisknou se ničím nepodložené peníze, nul finančních transakcí přibývá...jedni bohatnou, většina podstaně chudne.
jsou lidi v práci od nevidím do nevidím, lidi bez prostředků, lidi, které živí stát (ti pracující), lidi, kteří mají tolik, že by to ani za milion životů nespotřebovali. Jo, tohle se zlomí, stát nebude mít na své úředníky, lejstraře, ty, co kontrolují opravdové pracující vytvářející nadhodnoty. Toto se zhroutí, letos a přiští rok asi ne, spíš potom...

Naši senioř žijí celkem normálně, co teď jde, jsou oba 80+, chovají se )a já taky koneckonců), jako když byly dříve chřipkové epidemie...zbytečně neriskují blízké kontakty v uzavřených objektech, ale prostě žijí. Ale každý považujeme za Život něco jiného - někomu stačí křeslo a telenovely a seriály, někomu virtuální PC svět, někdo potřebuje pohyb venku a někdo potřebuje i tu společnost.

nejhorší je, že za nás rozhodují lidi, kteří jsou naprosto odtrženi od normálního života, lidi s příjmem minimálně několik desítek tisíc měsíčně, lidi, pro které neplatí regule, které připravili svým "poddaným"...kážou vodu, pijou víno. Své peníze, místa, lékaře, chatičky, dovolené, osobní kulturu a spol. atd mají jisté.

A je na nás, jak my budeme chtít dál žít.
Zda budeme žít, či přežívat, protože nám nic nebrání žít normálně, tak strašlivý stav tady opravdu není. V lednu VŽDYCKY byli lidi i vážně nemocní, vždycky jsem já osobně omezovala akce a kontakty a pobyty v uzavřených místech, protože prostě hrozila nákaza třeba chřipkou. Nic nového...přesto nerozporuju, že je letos nemocných víc. Za dnešek a včerejšek v nemocnicích ubylo takřka tisíc lidí...a žádné ódy se na Novinkách nepějí...když to přibývá, to je panečku článků.

Abych řekla, nerozumím pohnutkám, nerozumím, co se to děje.
není tu pandemie smrtelného viru, jaké známe třeba z katastrofickým filmů, tak oč tedy jde...a hlavně - CO JE CÍLEM opatření v současné době? Eliminace viru se nepodařila a nepodaří, uměle... to nejde...tak...?


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.