| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mám dotaz na znalé: Musí se nutně každý (tedy teď myšleno senior, ale do budoucna i obecne kdokoliv), kdo chce naočkovat,zapisovat co nejdříve přes ten formulář? Máti (81) se chce naočkovat, ale samozřejmě počítač nemá (což by nebyl problém, abych ji zapsala já, o to nejde), nicméně u nich se zatím asi bude očkovat jen v nemocnici v okresním městě, kam ji nemá kdo odvézt a busem v téhle slotě to není ideální, navíc tam mají teď jak v jejich městečku, tak v tom okresním městě Covidu jak nas...., takže by v tom busu ještě něco chytila, navíc se jí pak může udělat blbě, nemocnice taky není zrovna u autobusového nádraží, navíc do kopce...prostě busem ne.

Takže má představu, že časem zajde nebo zatelefonuje své praktické dr. s tím, že očkování chce, ale u ní v ordinaci, kam to má pár kroků. Nicméně pokud se zapíše do systému hned teď na na začátku, tak jí automaticky přidělí termín teď někdy brzo v té nemocnici a nikdo nebude brát zřetel na to, jestli tam chce nebo ne. Pokud s registrací počká do doby, až se bude očkovat v ordinacích praktiků (nespěchá na to, nikam, kromě nákupů, na poštu atd. moc nechodí a nikdo k ní taky nepřijde, naopak ji trápí samota, nás se nebojí - jezdíme k ní po celou dobu každých 14 dní o víkendu) a pak si řekne své praktické dr.,že chce u ní naočkovat a zaregistrovat nebo ji krátce před tím zaregistruju, tak zda-li nehrozí, že jí řeknou, že už je pozdě, že není zaregistrovaná případně pozdě zaregistrovaná a že se na ní dostane kdovíkdy. Mám představu, že ti staříci by měli mít vždycky přednost, i pokud se do systému zaregistrují třeba na jaře, tak by automaticky měli poskočit v pořadí před ty mladší, nebo ne? Nebo je to stylem, kdo se z 80+ nezaregistruje mezi 15.1. a 1.2. má smůlu? Navíc je otázka, zda ta jejich dr. vůbec bude očkovat - kvalita zdravotnické péče je tam opravdu na úrovni středověku...a to bohužel i v té okresní nemocnici, nicméně to si musí mamka zjistit a dohodnout se s ní.

A vpodstatě do budoucna i pro nás neseniory by mě zajímalo, zda se nutně musíme hned od toho 1.2. registrovat,aby na nás vůbec přišla řada do léta nebo stačí se neregistrovat a někdy na jaře se dohodnout s praktickou dr., že až bude mít volný termín,tak chceme naočkovat.Běhat po čertech-ďáblech do nějakého toho očkovacího centra, které nám systém přidělí se nám taky nechce (byť to v Praze není až takový problém),ale pro mě kokrétně by bylo daleko pohodlnější seběhnout pár schodů o patro níž, kde mám svoji praktickou dr a s tou se dohodnout, stejně tak manžel má praktickou dr zase naproti našemu domu. Na očkování nespěcháme,byť manžel už je rizková skupina,žijeme, pracujeme a fungujeme téměř normálně celý ten rok, takže nemáme touhu se nějak drápat mezi prvními a urvat co nejdřívější termín (navíc ten systém to stejně vyhodnotí dle zdravotního stavu, věku, povolání atd.), nicméně hlavně kvůli cestování bez opruzů bychom naočkovaní být chtěli, takže moje myšlenka je někdy na jaře se stavit za praktickou a dohodnout se s ní. Otázka je, zda ale pokud nebudu do té doby zaregistrovaná v tom systému, tak nebudu mít vůbec šanci to do léta stihnout, takže registrace teď v zimě je nutná nebo se tam prostě člověk zaregistruje až kdykoliv resp ho zaregistruje třeba ta jeho dr. v momentě, kdy projeví o nějaký ten termín očkování zájem?

Jinými slovy: Je nutná co nejdřívější registrace kohokoliv i v případě, že na očkování až tak nespěchá nebo se lze zaregistrovat vpodstatě kdykoliv později a i tak je šance získat nějaký rozumný termín očkování?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.