| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

To ar, úplně zase selský rozum a laický pohled pragmatika :-), co mu je úplně jedno, jak to je uměle nastavené, pokud se tedy nejedná o nucení někoho blízkého k čemukoliv, s čím dotyčný nesouhlasí.

JVezmi si příklad - jsem vážně nemocen, mám těžší formu kovidu, teková blbá chřipka, kdo zažil, ví, jak dlouhodobě může být vyřazen z běžného života.

Můj imunitní systém i třeba s pomocí nějakého léku zafunguje na výbornou a infekci dál nepustí, vyřídi ji, přemůže, pomalu z tělo dostává toxiny rozpadlých součástí virů, pomalinku se dostává do normálu, stále ale ještě hlídá, aby se do těla nedostalo nic dalšího, bakteriální přidružená nákaza a viry původní nákazy opravdu ztratily na síle.
Současně si imunitní systém uloží do paměti, že tato nákaza je nebezpečná )předtím to nevěděl, proto ji do systému vpustil, nebyl dost obezřetný nebo silný, třeba bylo tělo nebo mysl ve stresu...oslabené atp.)
No a ten imunitní systém dosáhne po několika málo týdnech (víme, jak jsme třeba po chřipce nebo tomto unavení, proč asi) jakés takés rovnováhy...začíná se stabilizovat...začneme se cítit možná trochu líp...dokonce odráží další vstupy různých dalších virů poplatných sezóně...zvlášť pokud člověk dělá v nemocnici, jsou zde i rezistentní bakterie, které se mohou zrovna v této chvíli taky zajímat vstup dovnitř.

A já do této křehké rovnováhy, které můj imunitní systém tak nějak sám od sebe a naprosto přirozeně hodím další nálož...proč?
A co se s imunitním systémem může stát? Těch variant je několik...a nejsou všechny ideální, žene?
Jak velký je to risk?

Ale to si fakt musí zodpovědět každý sám. Těch informací z tohoto ranku je méně...ale ten, kdo se opravdu stará o své zdraví ze všech úrovní, si musí tuto otázku přece položit, ne?
nebo se spolehnout na ujištění lidí zvenčí? TI přeci za nás ten život dožívat ale nebudou...fakt je toto na nás.

A vlastně třeba prodělání (těžší) chřipky bylo dříve kontraindikací k dalšímu očkování proti čemukoliv, ne?

Stejně ukáže čas...všechno je možné. I to, že budeme všichni happy a zdraví...což by bylo samozřejmě nejlepší.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.