| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Dari, s tímhle nějak nedokážu souhlasit, že by bylo důležitější, kdo dítě vychovává. Nejspíš bych taky svoje vychovávané dítě nedokázala dát pro mne někomu cizímu, ani to miminko, byla jsem s nimi vždy opravdu hodně navázaná. Ale asi by na tyto případy měl být daný nějaký zákonem daný postup. Neviděla jsem teda Kukačky, ale ten dokument z Austrálie ano a taky ty holčičky u nás, jak vyměnili a někdy nad tím přemýšlím. V té Austrálii prostě měla ta jedna strana zničený život, ať se snažili, jak chtěli. Já bych asi pro dobro dětí byla pro výměnu (nevím, třeba do 2-3 let věku) a to radikální, rychlý řez - zvyknout dítě na pravé rodiče a pak už se nestýkat. Dítě si to nebude pamatovat a nebude z toho traumatizováno (vím, že podvědomí si to asi nějak ponese). Přijde mi to lepší, jak z hlediska psychických problémů obou rodin, tak právě těch biologických, jako dárcovství krve nebo orgánu nebo úmrtí a dědictví - nikdo nebude přemýšlet, třeba "mám v bezvědomí kukačku, budu bojovat o své biologické dítě", nebo třeba rozdíly ve společenském a finančním postavení rodin - to pro to biologické dítě musí být strašný, když vidí, že žije v horších poměrech, než kdyby ho nevyměnili, to je pak sakra trauma pro život. A ta matka v horší pozici to pak taky má na talíři celý život.
Myslím, že by na to měli být zákony a metodika, jak se v kterých situacích zachovat.
Ale tady není nikdo vítěz, vždy tam budou traumata, taková tragická chyba sestry a 2 rodiny se mají s čím vyrovnávat celý život -jak tohle potrestat? Minimálně porodnice by měla dát velmi tučné bolestné a případně financovat dětem školy a život tak, aby na tom byly stejně.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.