| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

sovice,

no to má smysl, když musíš jen poslouchat toho, kdo mluví. A to ještě jak u koho, mě třeba obličeje při poslouchání něčeho vysloveně ruší. Nejen teď při online výuce, ale i jako dítě ve škole. Vždy jsem sledovala výklad nejpozorněji tak, že jsem si třeba kreslila, nebo luštila křížovky, prostě jsem odklonila zrak někam jinam a současně něco dělala, abych se vůbec na výklad mohla soustředit.

Působilo to vždy divně, ale třeba i na VŠ si toho pak vyučující přestali všímat, když zjistili, že na přímé otázky pak většinou odpovídám právě já a že celou dobu velmi pozorně sleduju.

Už jsem to tu asi i psala, že mi vůbec nejde mluvit, když má někdo zapnutou kameru, odvádí to mou pozornost od toho, co říkám, protože pro mě je mluvení jedna z nejnáročnějších disciplín. To taky spousta lidí nechápe, protože většina lidí bere řeč jako přirozenou a dokáže u mluvení dělat cokoliv. Já ne. Pomáhá mi kreslit a psát to, co říkám, ale třeba okomentovat běžící video nezvládnu. Musím zastavit, okomentovat, pustit dál. Míhající se obraz mě spolehlivě umlčí. Takže online výuka, kde přes veškerou snahu to dělat jinak stejně nejvíc mluvím já, je u mě něco úplně jiného, než jak učím ve škole. Výklad není moje běžná výuková metoda ~d~.

Já vím, že nejsem normální. Ale teď po čtyřicítce jsem se normálu přiblížila zatím nejvíc ve svém životě. Lepší už to nebude ~d~.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.