| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Rozálie,
psala jsem to tu asi tak stokrát, ale OK, po sto prvé.
Zájmy mého syna škola skutečně nijak "nerozvíjela". Nebylo ani jak. Kromě toho, že si mohl ze školní knihovny půjčit prakticky na neomezenou dobu nějaký knihy, který si do té doby nikdo jinej pravděpodobně nepůjčil. Ale nijak mu nebránila, aby se jim věnoval SÁM. Využívala toho, samozřejmě. V hodinách ho nechávali přednášet různý referáty a "reprezentoval školu" na soutěžích. Nenutili ho, aby "dělal to, co ostatní".
Kamarády se stejnými zájmy ve škole neměl. Ano, mrzelo ho, že si s nimi nemůže povídat o jazyčnatkách, ovšem naštěstí žije ve 21. století a lidi se zájmem o jazyčnatky (nebo cokoli jinýho) najde za pár kliknutí na sociálních sítích. Kamarády se stejnými zájmy víceméně nemá dodnes. Lidi obvykle mají těch zájmů víc a za kamarády si nevybírají svoje klony. Prostě se baví o něčem jiném a něčím jiným než "jazyčnatkami. Nesmyslná teorie o tom, že dítě s vyšším IQ je tak strašně
"jiné", že si nemůže rozumět s nikým jiným než dalšími normandisty je nesmysl. Není to věc IQ. Inteligentní dítě nerovná se úzce specializovaný sociopat.
Na závěr, nikdo ho kvůli "zájmům" nešikanoval, nikdo se mu "neposmíval", že měl v rámci školy přezdívku "šílený biolog" mu bylo dost u prdele, nějakou přezdívku má ve škole kdekdo. A jsem si naprosto jistá, že kdybych pro něj neustále vyžadovala od školy nějaké extrabuřty, upozorňovala na jeho "zvláštnosti", byla by to nejsnazší cesta k tomu, aby neměl kamarády, možná byl i šikanovanej, ale především by byl dost nešťastnej. Takhle měl pohodový dětství, naprosto nic mu "neuteklo" a nebyl ani nijak poškozenej tím, že se to, co ho zajímalo musel "učit" sám a že ty jsem ty extrabuřty poskytovala já. Ona by to totiž stejně žádná škola za mě neudělala. ~;)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.