| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já to třídění chápu jsem taky systematik :)

Taky máme Lega mraky, děti to sbírají hodně dlouho, jenže fakt tolik, že část prodám, schovám pro případná vnoučata jen něco, možná něco vzácnějšího.
Zatím jsem teda třídila jen Duplo, to je lehčí seskládat, ale zabírá víc místa. To třídím po původních sadách, od většiny mám i krabice. Kvůli tomu objemu asi velkou část časem odprodám, hlavně ty poplatné módním Disney hitům. Zachovám asi vzácné pracně seskládané Inteli vlaky, i když viděla jsem že vydali novou modernější verzi.

S klasickým legem si ještě jedno dítě hraje, druhé sice ne, ale má vystaveno a zatím to odmítá dát pryč. Nicméně nutím děti to co není momentálně postavené trochu třídit, jelikož při tom množství co mají se z toho jinak ani nedá nic postavit když je to sesypané vše dohromady. Máme na to takové pplastové boxy a třídí po barvách. Zvlášť panáčci, kolečka a pak spešl díly. Zvlášť je krabice na roboty, ti mají dost odlišné díly.

Pro uchování či prodej to jednou asi budu mít nutkání roztřídit na sady. K tomu budu muset buď přimět děti, nebo jít do důchodu :-)
Ale zas velká část sad je v podstatě původně nebo polopůvodně sestavená.

Ovšem může to být psychicky uklidňující koníček. Koneckonců jsem nedávno četla, že lego v dospělých objevilo dosud nevyužitý potenciál a začali se zaměřovat na stavebnice i pro dospělé, během pandemie se to prý dobře prodává.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.