Přidat odpověď
Ano konzervo, je to úplně přesně tak.
Banka se může uspokojit ze všech možností, klidně i zároveň. A nenemusí se uspokojit prvně z nemovitosti a není to ani pravděpodobné. Začne určitě těma dlužníkama.
A i pokud by banka nakonec dala nemovitost do dražby, tak myslím že zcela jistě by mezitím poslala exekuci na účty a platy dotyčných dlužníků - těch co má ve smlouvě. Obstaví jim klidně i další majetek.
Navíc je nutné myslet na to, že nucený prodej nemusí pokrýt dluh. Naskáčou sankce, úroky, poplatky za exekuce atd. A v tý dražbě to klidně prodají tězce pod cenou.
Ohledně dohody mezi manžely - kdo bude platit hypotéku, to je mezi nimi, ale pro třetí stranu to není nijak závazné. Banka to může vymáhat viz výše. Leda se pak můžou soudit mezi sebou kdo místo koho co musel zaplatit, to jo, mezi nimi ta dohoda samozřejmě platí.
Řešila jsem to i já při rozvodu, připadla mi nemovitost a zavázala jsem se splácet hypotéku (měli jsme ji jen rok, takže splaceno skoro nic). Dohodli jsme se že exe do nějaké dohodnuté doby z toho vyvážu. Ale to samozřejmě jde až po rozvodu, a nikdo (banka) to předem nedokáže zaručit že to povolí.
Takže tohle je o tom, že tam musí být nějaká důvěra. Taky kolem tohoto dělal exův právník největší vlny, ale jinak to nejde. Nakonec se mi podařilo ho k tomu přesvědčit.
Předchozí