| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

TaJ, 13 let jsem žila s našima v hospodářství kde se muselo makat.

Zatopit jsem uměla v kotli brzy. přiložit do kotle též.

Obstarat malé děti a uvařit polévku a dodělat oběd od 8let. Nebavilo mě to, nikdo se mě neptal a nezajímalo je to.

Takže jsem pro sebe měli celé patro. Ale babička a děda měli dost lidí na práci.

Stejně tak naši, přišli z práce a na každého čekala práce.

Takže do svých 13let, když jsem dorazila ze školy. První co jsem musela udělat bylo něco....voda zvěři. Od jara do podzima-husy, kachny, krůty, slepice a králíci.(Většinou po 20ks). Takže fakt nic malého po pár kusech.

Pak jsem si mohla milostivě napsat úkoly ty písemný. Básničky jsem si věštšinou opsala na kus papíru a učila se je u práce.
Ještě štěstí, že učit jsem se moc nemusela. Jinak bych max. vychodila Zš.

Jo mohla jsem na hasiče, do sokola a podobně, ale musela jsem mít hotovo.

Pak následovalo: okopat jahody. Pole 20-30mx2m. Jak který rok, to se měnilo. Okopat kytky. Obracet seno(já pilovou alergii, hraju komedii a nechce se mi nic dělat, nikdo to neřešil).

V létě se koupat pro mě absolutní sci-fi do 13let. Výlet po práci. V zimě když nás taťka vzal bruslit na stadion, když nemrzlo. Poslouchal 14dní jak se s námi ulejval.

A sám mi říkal, že lituje, že se neodstěhovali dřív, že tam zůstali tak dlouho. A kdyby jsme se neodstěhovali, že jsme skončili max. na učilišti, protože psaní úkolů se považovalo za flákání.

odstěhování to byla paráda. Chodilo se na běžky, bruslit, ne výlety, v létě jsme strávili u vody. Po škole jsem jen utřela prach a vysála a měla klid. četla jsem, šila, pletla, háčkovala.~t~

A jak říkám, než s někým bydlet tak raději ve stanu.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.