| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ale houby akné, holčina je v pubertě a má nízké sebevědomí. prostě si nevěří.
Chceš babskej lék proti akné? Vyzkoušeno na jedné osobě s velmi silným akné. Chodil po doktorech, vyzkoušeli kdejaké mastičky, jako poslední dostal cosi hormonálního. Na to už teda nedošlo, protože ho dcera přivedla ke mně, že mě zajímají bylinky a jestli by mu teda Matička příroda něco neporadila. Mrkla jsem do různých bylinářských atlasů, prolistovala Tajenky i Křížovky života, a objevila pýr plazivý. Roste to na každém poli. Vyrvat ze země kořeny, omýt, nastříhat nůžkami a užívat. Údajně se z toho dá vytlačit i šťáva, o tom teda já osobně docela pochybuju. Vzít polévkovou lžíci oddenků, povařit v cca hrnku vody a vypít. A pleť omývat buď tím samým nebo nálevem (nálev je, když bylinky jen spaříš, něco jako čaj) z heřmánku nebo květů měsíčku lékařského. A to by bylo, aby to nepovolilo. Ten náš mládenec měl do 14 dnů obličej hladký jako dětskou prdelku. Já na to zírala jak zjara, doktorka taky, protože on ji nechal při tom, že se teda maže hormonální mastičkou. On se bál říct, že pije obyčejný pýr, aby mu nevynadala. Doktorka prý jen dělala hmmmm, hmmmm, a byla přesvědčená, že ta mastička je fakt dobrá.

Akné je způsobeno hlavně špatnou funkcí jater. Prostě v dospívání s námi mlátí hormony a játra nestačí zpracovávat odpadní produkty metabolismu. Ty jsou pak vylučovány nejen močí a stolicí, ale taky kůží. Proto akné. Ať holčina tu a tam vypije skleničku čaje na podporu činnosti jater. Ony ty staré babské "čaje na čištění krve" nebyly zase úplná blbost. A pokud by jí heřmánek moc vysušoval kůži, tak ať se klidně nějakou mastí mázne, ta kůže to potřebuje.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.