| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"Na druhou stranu - co já si pamatuju z gymplu z biologie. A to byl celkem oblíbený předmět a měla jsem vždy jedničku. Stejně člověk v té hlavně nakonec udrží jen to, co ho baví. A hlavně to, co v životě potřebuje. Kolik si toho reálně pamatujeme ze školy? Krom čtení, psaní jakž takž bez chyb a trochy kupeckých počtů?"

Jsem naprosto přesvědčená, že vzdělání a význam vzdělání neleží v tom "co si pamatuju ze školy". "Stejně se to naučí a hned zapomenou" vnímám jako nepochopení toho, jak funguje mozek. Je to kouzelná skříňka plná šuplíků, které se ve správnou chvíli otevírají. Nikdy se ti nestalo, že sis najednou "vzpomněla", uvědomila něco, co jsi považovala za dávno zapomenuté a ztracené? To, že si ve 40 nepamatuju vzorec terpenu zpaměti, neznamená, že výuka chemie na ZŠ (SŠ, už nevím, kdy se o terpenech mluví) neměla smysl, protože jednak rámcově vím, co to je, jednak si detaily umím dohledat, což by bylo těžké, kdybych si musela o nich přečíst všechno, případně netušila, že mám nějaké terpeny znát. Nemluvě o tom, že ve škole se prostě člověk postupně učí napřed číst, pak číst a pochopit a z toho číst, pochopit a zapamatovat důležité a nakonec přečíst, pochopit, zapamatovat a odlišit dobré a špatné zdroje. Tuhle superschopnost dítě nezíská za týden. Škola je prostě proces naučení tohohle a není důležité to, co si v dospělosti pamatujeme, vzdělání dává základ dalšímu učení se, znalostem a schopnostem. Nemám ráda to zjednodušení, stejně si ze ZŠ nic nepamatuju (nepamatujou), tak je to jedno. Ono právě není.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.