| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

nečetla jsem diskuzi, ale tak z mojí zkušenosti.
Zklamání z toho, že nezvládly školu není na místě. V tomhle věku to "neudrží". Já jsem přesunovala děti do distančního vzdělávání v sedmé třídě (dávno před covidem) - do zavedené funkční školy, s jednotnou platformou - a škola měla jako podmínku, že děti budou mít svého "learning coach" - dospělého, který nepracuje a může se jim přes den věnovat. Oběma dětem trvalo řádově tři měsíce, než si se systémem (funkčním, zavedeným, konzistentním) sedly a přestaly se stávat věci jako že najednou v pátek v jedenáct v noci panika, protože do půlnoci byl termín na odevzdání zápisu z laborek, slohovky, čtvrtletního testu a výtvarného projektu (na ty věci měli žáci týden a více).
Děti se musely NAUČIT kde a jak si to hlídat a naučit se práci si rozvrhnout a rozmyslet (ono snažit se udělat test z matiky v pondělí, když se ve středu teprve bude probírat látka testu taky není ideální). Musely se naučit komunikovat s učiteli (a první emaily jsem s nimi psala já, protože to, co vyplodily bylo tak akorát na to, aby toho učitele naštvaly), musely se naučit, jak se co dá opravit atd.

Nepořádek, neuklízení atd.... jestli žiješ v představě, že jinde puberťáci s písní na rtech myjí nádobí a uklízí své pokojíčky a ještě se chodí maminečky zeptat, jestli nechce s něčím pomoct, tak tě ujišťuji, že nikoliv.
Pokud manžel chce po nich uklízet, tak bych v tom nechala vymáchat manžela. Jeho boj - jen bych trvala na tom, že některé věci budou uklizené a srovnané (např. jak mám vařit večeři, když není vyklizená myčka a dřez je plný nádobí a linka plná drobků) - ale kdo to kdy a jak uklidí bych neřešila.

Jinak psala jsem to tu mockrát - nám pomohl "rozvrh" - děti měly každý jeden den v týdnu za úkol úklid kuchyně, jednou týdně koupelnu a obývák (to si střídali - jeden týden dělal jeden koupelnu, druhý obývák a další týden naopak). Ušetřilo nám to kecy typu "proč zase já" a "on/a nedělá nic". Bylo to jasně daný.
A každý pátek se vyplácelo kapesný, a za "kecy" a nevykonání práce se strhávalo (v řádu čtvrtina kapesného). Z nějakého důvodu strhávání z kapesného funguje lépe než vyplácení odměn.
Dále jsem vyhlašovala letecké dny - "když do pátku nebudu moct ve vašem pokojíčku projít, všechno letí". A měli třeba týden na uspořádání. Dále jsem přestala prát věci, které nebyly v koši a tak.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.