Přidat odpověď
"zubaři už dávno došli
ti, co dělají na pojišťovnu, odcházejí pomalu do důchodu
většina mladých dělá na sebe a na to dost lidí prostě nemá
je to tu zas - aby se vlk nažral a koza zůstala celá
někdo prostě na zuby mít bude a někdo ne"
Ono to tak úplně není. Pojišťovna totiž nehradí mnoho výkonů. Hradí prevence (včetně rtg), plomby u dětí (ale také je tam nějaké omezení, musí to být snad první plomba na tom zubu nebo něco takového), extrakce a ještě něco. Endodoncie atp. nehradí. Nehradí výplně (kromě předních zubů - ale i na předních zubech jen z některých materiálů). Ty materiály jsou dost drahé. Servis vybavení také. Třeba oprava intraorálního rentgenu stála mou zubařku ranec. Každá serepetička je neskutečně drahá.
Já zuby moc dobré nemám, ale kvůli předchozí špatné péči. Teď už chodím jen na prohlídky, mám stejnou zkušenost, jako Alžběta (cituji níže). Pracuji na zubním a tak, jak to popisuje ona, to opravdu funguje. Kartáček (ideálně sonický), nitě a mezizubní kartáček (obojí má svou funkci):
"Rigel, zubní prevenci bez jakéhokoliv zásahu mám 2x do roka zdarma. Jinak případné další zákroky si platím. Zubní hygiena 2 x do roka fakt vyřeší hodně a zejména pak ta každodenní doma. Pak dost ušetříš za výkony u zubaře. Mám poměrně dobrou osobní zkušenost. V mládí jsem na své zuby dost kašlala, měla jsem dost kazů a plomb. Pak už jsem o ně začala dbát víc a furt jsem měla dost kazů. Udělala jsem si závěr podobný tomu, co píšeš, někdo holt má smůlu, trpí větší kazivostí, a to jsem já. Ale velký kulový. Pak jsem přešla fakt k dobrýmu zubaři, všechny plomby mě spravil a předělal, začala jsem chodit 2 x ročně na hygienu a doma je fakt poctivě čistím různými kartáčky, a roky už jsem neměla kaz. Čili asi to nebude úplně jen smůlou na zuby a jo zubní hygiena je hodně řešící, všeřešící asi ne, ale to není nic."
Předchozí