My jsme teda kalamáře už neměli, ale psali jsme taky perem s násadkama, ale jen krasopísmo ve výtvarné výchově. Používala se i redis-pera. Psali jsme plnicím perem, propisky se používat nesměly. Někdo měl i pero na bombičky. Ale ve škole třeba nebylo ústřední topení, v každé třídě byla násypná kamna a školník ráno snad od 5:00 zatápěl v jednotlivých třídách, aby tam bylo teplo, musel do tříd nanosit i uhlí a odpoledne vymést z kamen popel a ten vynést na popeliště. Pamatuju i školní lavice, podobné těm na obrázku: https://vltava.rozhlas.cz/zasednout-do-historickych-skolnich-lavic-v-narodnim-pedagogickem-muzeu-muzete-8116310 . Byly světle okrové a pracovní plocha byla zelená.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.