| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tak já byl nějakej posunutej, nebo vyšinutej? V 5. třídě (1980) jsem začal chodit do místního Domu pionýrů a mládeže na kroužek elektroniky a počítačů. Letovat jsem se moc nenaučil, ale všichni snili podle Amára (Amatérského rádia, časopis) o prvním ČS stolním počítači SAPI 1. SAPI

On šestý jsem pak chodil do Městské stancie mladých techniků, do kroužku programování, kde už nějaké počítače byli. Dostal jsem se mezi vedoucí - nadšence - kteří se snažili aspoň nějak toto zavádět do ČSSR. Vymysleli tehdy jazyk Robot Karel, který sloužil pro učení dětí základní algoritmizaci a strukturovanému programování.

V sedmičce mi rodiče za šílené peníze nechali propašovat počítač ZX-81, někdy na střední pak ZX Spectrum. ZX-81 ZX Spectrum. Měl jsem barevný počítač - připojený k ČB televizi, nikdy jsme neměli barevnou - bohatí jsme fakt nebyli.

Na tom Spectru jsem ve druháku v nějakém prvním čs. textovém editoru psal práci Berlín - hl.m. NDR a Okres v republice Praha 4. Muselo to být na stroji, nebo tiskárně. Muselo se to psát na několik částí po kapitolách, jinak se to nevešlo do paměti, háček a čárka se psaly pomocí písmene Q před písmenem, jak se psali přehlásky už ani nevím. Pak to někdo ze spolužáků vytiskl na tiskárně (mít tiskárnu, to byl zázrak, ale někdo vyvinul jednojehličkovou tiskárnu, kterou si amatéři stavěli doma. Každý znak se psal na nejméně 8 přejezdů tiskové hlavy. Háčky a čárky to ještě komplikovaly. Závěrečnou práci z informatiky na G jsem dělal na PC-XP na MFF UK, které tam už bylo. Na gymplu jsme měli IQ-151, které mne nejvíc zklamalo, když jsme chtěli pomoci učitelce spočítat v Basicu průměry za žáky a předměty (byly tam různé dobrovolnosti apod.) a ono se tam nevešlo do pole do paměti 32 x cca 20 předmětů.

V roce 1989 jsem nastoupil na MFF UK a tam byly ještě i děrné štítky, na nichž si musel člověk svojí aplikaci připravit (děrovačkám Robotron z NDR jsme říkali "pomsta za Sudety"), ale pak už jsme si mohli rezervovat čas u terminálů v tzv. Rotundě.

V roce 1989 jsem v sobotu 19.11. ještě dělal zápočťák v mikrobase tinyPascalu na ZX Spectru a nemaje tiskárnu, tak jsem výpisy z obrazovky televize fotil foťákem a vyvolával v koupelně na papír. Za revoluce jsme všechno možné psali a množili v T602.

Na MFF jsem pak dělal nejvíc v PC laboratotořích. Pak jsem přešel po Bc. na FEL-ČVUT na TK a tam jsme už měli PC, většinou s MS-DOSem a řídili tím různé průmyslové procesy, nebo výtahy. Nebo železniční kolejiště. Nebo robota.

Diplomku už jsem psal ve Wordu. Na vojně se pak používalo AmiPro.

Když jsem se vrátil z vojny, byly už v práci Windows 95 a Delphi. První počítač jsem měl doma až ve 3. práci někdy kolem roku 2000.



Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.