| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já ještě nejsem kolem 50. a už rozhodně nejsem ani štíhlá (ale zhubnout 5 kilo a budu ofic. hubená, teď mám BMI na horní hranici normálu (a spodní hranici mírné nadváhy tedy) a nejsem schopná ani zhubnout 2-3 kg... (abych byla v tom "normálu" bezpečně). Přitom jím fakt "malinko". Výživová poradkyně mi naopak vynadala, že jím málo a že pak mám buněčnou podvýživu, a proto prej nemůžu zhubnout.

Tak se snažím jíst fakt těch 5 jídel denně (což je víc, než dřív na objem) a ještě zdravěji. (jako kompenzaci)

Měla jsem povoleno jídelníček stylu:

snídaně - 40 g musli a bílý jogurt
svačina - banán/jablko
oběd - 150 g masa a 150 g přílohy a libovolné množství zeleniny
svačina - bílkovinová (cottage+dietní chlebík/jogurtové mléko...)
večeře - menší "oběd" - čili hlavně bílkovina a zelenina (nejčastěji jsem dávala vajíčka + zeleninu)/ luštěniny (vařila jsem si třeba polévku z červené čočky)

Stejně jsem nezhubla ani prd. Tak je to asi furt hodně, nebo nevím co. Je fakt, že já nevydržím bez sladkého + 150 g masa prostě nesežeru, tak jsem snědla třeba jen 100 g masa a pak si odpoledne dala kousek čokolády či tak něco...

No, ale pzavedla jsem si od ní hlavně to, že ovoce fakt jen 1 porci a dopoledne. Sacharidy obecně dopoledne (dřív jsem byla zvyklá "dietně" odpoledne v práci užírat musli a snědla jsem za odpoledne "dietně" třeba 2 jablka - tak za to jsem dostala sprďunk, že to je úplně blbě). Pečivo povoleno k snídani (ale to já moc nepotřebuju).

Takže teď obecně žeru víc bílkovin (vajíčka, luštěniny), cukr jsem eliminovala skoro na nulu, ale úplně mi to nejde. Nahrazuju v max. rozsahu mandlema atd. Moje milovaná jablka jsem holt taky skoro vypustila...

Přitom fakt nežeru žádný blafy typu chipsy, uzeniny v podstatě žádné kromě 95% šunky s těma vajíčkama, nepiju vůbec žádný alkohol, nejím tučné, nepiju slazené nápoje..., pečiva naprosté minimum, vyhýbám se rýži (která je mnohem kaloričtější než třeba brambory)...

A ani kilo dolů, fakt ne. Tak se sasi s tou tloušťkou budu muset smířit...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.