| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Marťasino, budeš se možná divit, ale přesně tohle mám za sebou. Vysoce kvalifikovanou práci za plat, za který jsem se styděla, to i ta prodavačka v Lidlu měla víc. Přitom jsem živila dítě. Exmanžel usoudil, že mi nebude dávat výživné, protože on se rozhodl, že nebude pracovat, a když přece nepracuje, nemůže platit výživné, ne? To přece dá každému rozum, že. Každá koruna výživného, co jsem kdy dostala, byla exekucí. O vymáhání exekucí a o přístupu soudů k samoživitelkám bych mohla napsat knížku, někdy jsem z toho měla dojem, že ve mně vidí nenažranou zlatokopku, která potřebuje peníze na kabelky, zlatý nehtíčky a dovolenou v Karibiku, soudci absolutně neměli představu o tom, kolik stojí dítě. Dneska jsem důchodce a k tomu čistý švarcák. Právně absolutně nepostižitelný, protože firma, pro kterou pracuju, má sídlo v zahraničí a nikdo z České republiky ji nedonutí, aby mě vzala za zaměstnance. Nicméně švarc mi dal dvě věci: peníze a svobodu. Peníze proto, že moje náklady byly nulové, ale dle zákona jsem si odečítala 60% paušálu. To byly čistý prachy, který mi - na rozdíl od toho zaměstnance - zůstaly v kešeni. I těch 7,5 roku mi pomohlo postavit se na nohy. Na čistý švarc jsem dělala 7,5 roku před důchodem. Mám tudíž výhodu, že znám problematiku jak OSVČ, tak i toho zaměstnance.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.