| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Přesně tak. Ono je to ve stáří totiž naprosto stejný jako v produktivním věku: co neumím/jsem na to líný(á, é - nehodící se škrtněte)/externí služba je levnější než někdo z rodiny, tak na to si prostě zjednám. Protože dneska není o nic moc větší tlak na výkon, to tu bylo i v dobách roboty, ale někdy je docela extrémní specializace. Já třeba dělám práci, kterou jsem ani nevystudovala, ale dostala se k ní doslova jako slepej k houslím. nastoupila jsem do firmy, postupně tím byla pověřena v rámci jiných administrativních prací, leč toto bylo třeba hned a postupně v docela velkém objemu, že jsme to svého času dělaly i dvě a ještě jsme nestíhaly. Pak ale přišla krize, kolegyně dostala výpověď z nadbytečnosti (ona by ji možná nedostala, ale měla tu "drzost", že si řekla o vyšší plat. To ale firma nezkousla, proto byla do měsíce "odešena pro nadbytečnost"). Dělá nás to možná 10 v republice, nevím, ještě jsem na nikoho podobného nenarazila. Spousta lidí dělá za směšný plat, v republice je mega lidí v exekucích, ti teda mají co dělat, aby vůbec přežili ... a všichni chtějí bydlet, jíst, mít uklizeno. Jenže pokud na to nemám a chci mít vymalováno, tak si to holt udělám svépopmocí. Dtto vaření, úklid a další. Naše generace navíc není zvyklá na externí služby, neměli jsme na to platy. My třeba v práci neměli ani stravenky a chodit do hospody na polední meníčko byla pro mě drahá legrace, na to bych neměla, v měsíčním součtu by to pro mě byla doslova neskutečná darda, pročež to jistil rohlík nebo chleba s něčím a poté doma večer doma vařené jídlo. A i na tom jídle se dalo ušetřit. Na jídle a na oblečení (v 90.letech to jistil sekáč a Vietnamci, v oblečení od Vietnamců chodila polovina národa). Dneska, kdy má řada lidí i vyšší plat, si třeba můžou dovolit externí uklízečku, dovoz jídla a podobné věci. My na to neměli ani v době, kdy jsme na plný úvazek chodili do práce.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.