Přidat odpověď
"Konzervo, to si mě pleteš s libikem, já nic o stejných důchodech nepsala. Pořád si ale myslím, že by u nás neměli existovat lidé, kteří nevyziji ze svého důchodu, i když šetří, jak chtějí. Většinou jsou to ženy, které se staraly o děti nebo o své rodinné příslušníky, pak našly už jen mizerně placenou práci a za celou tu dřinu dostaly 7000 důchodu. Když jim zemřel nebo odešel manžel, jsou pod hranicí bídy. Můj názor je ten, že když je naše společnost tak bohatá, jako dnes v Evropě je, nemají existovat tak chudí evropští občané, že si nemohou ze svého důchodu zaplatit bydlení, oblečení a jídlo. A platí to i o pracujících."
Stará Huso,
péče o děti se určitým způsobem započítává. Jestli dostatečně, je k diskuzi. Problém je to, co píšeš, že kvůli tomu pak ženě ujede vlak ohledně výdělku. Já bych byla pro společné zpojistnění toho období, kdy se jeden stará o rodinu, aby ten výdělek toho jednoho se rozpočetl mezi oba, jako když bylo společné zdanění manželů. Jenže to teď neprojde, protože by to pořád ještě bylo finančně nevýhodné hlavně pro muže.
pokud ženě zemře manžel a ten si platil alespoň nějaké pojištění, má nárok na vdovský důchod.
A pokud má někdo malý důchod, že z něj nevyžije, je tu otázka možnosti dorovnání ze sociálních dávek. Ten princip je podle mne správně, k diskuzi je otázka, ohledně výše těch částek. Co je třeba životní minimum apod.
Na druhou stranu jsou tady názory současných uživatelek, že myslet na stáří je blbost, protože člověk neví, co se může stát, tak co by se staraly teď. Tak se přiznám, že přispívat takovým lidem na jejich důchod nebo dávky se mi nechce, když já se snažím na svojí seniorskou budoucnost myslet.
Předchozí