| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mám muzikální a hudebně nadanou dceru, která zpívá ve sboru a ve škole v rámci hudebky hraje na flétnu. K tomu hraje třetím rokem na housle. Jde jí to (tedy disciplína nic moc a není ani dříč, ale je nadaná) a příští rok se chce zkusit dostat na hudební gymnázium. A vlastně tím začala naše peripetie. Dcera doma brnká na klavír, pravá ruka dobrá, levou v basovém klíči hrát neumí, já to také neumím a sestra nechce naučit. Protože na tom gymplu by měla jako druhý nástroj také klavír (a šance se tam dostat podle učitelů jsou), přihlásila jsem ji na klavír do ZUŠ. Jenže u přijímaček se moc netvářili, přišla jim už "stará" a mají desítky zájemců, tak jsem si řekla, že když je to letos naposledy, zkusíme ještě kytaru. A dcera, že chce zkusit zpěv a flétnu. Flétnu proto, že se sice učí ve škole, umí noty, zahraje všechno, ale neumí techniku což chápu, protože učitelka učí 27 dětí najednou a asi si pro ty chvíle musí vypínat uši (nebo nevím jak to pískání zvládá). Kytaru proto, že jsem si klavíru užila se starší dcerou a kytara je moje ~s~ a vlastně od ní držím děti stranou proto, aby se naučily základy klavíru.
A co se nestalo. Dceru přijali na všechny nástroje, i na ten klavír. Jasně, housle zůstanou. Flétna také, ta je pro radost. Dcera chce vyměnit sbor za sólový zpěv, dostala se k učitelce kterou zná a kterou má ráda. Ale co probůh s tou kytarou? Manžel říká, že zapomenout. Ředitel ŽUŠky říká, že by s ohledem na uplatnění nástroje a školní sbory vybral flétnu a kytaru, na klavír by se vykašlal (vím proč to říká, myslím, že míra demotivovanosti je u žáků studující klavír výrazně nejvyšší, moje starší dcera s klavírem radostí sekla po pěti letech loni a od té doby ho obchází obloukem, až mi je líto, že jsem jí nutila). Jenže, je tu to gymnázium a s ním i povinný klavír.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.