| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Nová Jano, myslím že jsi to výstižně shrnula.

Je i řada odborníku, zde i jinde ve světě, kteří vysvětlují, proč lockdwony nepomáhají a naopak v tomto případě situaci ještě zhoršily.

Už někdy koncem roku jsem slyšela např. profoseroa Ioannidise, jak to v jednom rozhovor vysvětloval (možná bych ten odkaz našla, ale bylo v to v řečtině, najde se ale i v angličtině, on koneckonců působí v USA).

Vysvětloval mj., jak při takové situaci (se samými zákazy) selhává primární péče, lidé nejsou vyšetřováni a léčeni včas, pak končí v nemocnici a mnohdy zemřou. Nehledě na ty, jejichž stav se zhorší kvůli tomu, že jim byly odloženy plánované zákroky, rehabilitace apod.

Zákazy vycházení způsobí to, že jsou lidé nuceni být doma, je jich pak víc na malém prostoru (většina lidí nemá obrovské byty či baráky) a snáz se mohou navzájem nakazit, navíc když mají nedostatek čerstvého vzduchu. Také nepříznivě působí psychika - "ponorka"... atd.

Lze vyjmenovat řadu aspektů, proč lockdowbny nejsou řešením.

Prevence, zdravý životní styl, pohyb venku, v případě onemocnění a náznaku těžšího průběhu včasná léčny dostupními léky (včetně "kontroverzních" isuprinosinu a ivermektinu) by pomohlo mnohem víc. Plus nešířit paniku, přistupovat k tomu rozumně (tím nemyslím lehkovážně).

Očkování - je dobře, že existuje, jako jedna možnost ochrany. ALE nelze zamlčet, že mRNA vakcíny a vektorové vakcíny mají problematické aspekty. Takže očkovat ty, kde je jasný poměr "užitek-riziko", tedy seniory a lidi se zdravotními problémy, + ty kteří chtějí, protože se hodně bojí. Vždy po vyšetření a konzultaci s lékařem.
Neočkovat mladé a hlavně nikomu očkování nenutit, nepokoušet se lidi "uplácet", to považuji za neetické. Je každého osobní věc, jak své zdraví chrání.

Očkování přispívá ke kolektivní imunite, ale stejně tak k ní přispívá /a značně už přispěla / setkání se s virem. Za ten rok se s ním setkalo už hodně lidí, buď onemocněli nebo o tom ani moc něvědí, že to bylo "ono" - ale každopádně jejich imunitní systém teď už není "naivní", jak říkají odborníci. Už nějak reagovat dokáže, a to je velký rozdíl oproti začátku roku 2020.



Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.