Přidat odpověď
... že bychom si neměli plést různé věci dohromady. Třeba "daší vlna a další lockdown" - to se často říká jedním dechem. Ale vůbec to není něčím dané, to není automaticky spojené.
"Vlna", tedy zda se opět víc lidí nakazí tímto typem koronaviru (nebo jeho mutacemi - které mimochodem jsou normální, každý vir mutuje), až to nabyde hromadných rozměrů, ještě nevypovídá o tom, co z toho plyne.
Pokud se tíou "vlnou" myslí, že hodně lidí bude mít pozitivní test, ale jinak jim nic moc nebude, pak je to úplně jedno. (Kdyby se plošně dělaly testy na jiné nemoci, též by bylo hodně "pozitivních", to se ale prostě nedělá, tak to nevíme a neřešíme.)
Nebo se "vlnou" myslí, že zase více lidé onemocní, nějak znatelně. Pak je otázka, jako u všech ostatních nemocí, jak dostupnou budou mít péči. Praktik na telefonu není "péče".
Klidně by bylo možné, netestovat a řešit jen ty, co onemocní. Běžným zpsůobem, podle příznaků, průběhu. Někomu stačí ležet v posteli a pít čas, bát vitamíny, jiný by dostal isuprinosine, aby se mu to nerozjelo víc... Někdo kdo včas léčen nebyl, by musel do nemocnice a byl by léčen tam.
Na to si myslím, prostředky a možnosti jsou. Plus opatření typu roušky v zdravotnických zařízeních, MHD apod.
Takže to k "vlně".
A "lockdowvn"? Je opatření vyunucené vládami, které se ale ukáazalo jako sporné - a je na nás občanech a voličích, abychom nedopustili další zavedení podobných opatření.
Navíc letos už je situace o dost jiná než loni. Řada lidé se s virem setkala a jejich imunita mu dokáže lépe čelit, další se naočkovali, a vy výsledku už vůbec nebude důvod něo plošně zavírat.
Takže "vlna" NEvede automaticky k "lockdownu".
Ale je to hlavně o tom, co my občané jim dovolíme. A to nejen v ČR, ale všude je to podobné.
Předchozí