| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Měla jsem ruštinu 4 roky na základce, dodnes umím básničky z páté třídy, kdy jsme začínali, ale dál jsem se o moc neposunula. Tedy tehdy ano, ale od konce osmé třídy jsem ruštinu nepoužila, takže jsem vše zapomněla.
Slibovali nám ruštinu na gymplu, ale smůla, musela jsem začít s angličtinou a němčinou zároveň. Angličtinu jsem přes veškerou snahu nezvládla ani na gymplu, ani nikdy později, nebýt benevolence angličtináře, mám jen základní vzdělání. Rodilý mluvčí tomu nikdy nepomohl, naopak, každá hodina s ním byla pro mě ztracená. Jazyk založený na sluchovém rozlišování je pro ně nesrozumitelný.
Z němčiny jsem i při pouhých dvou hodinách týdně odmaturovala a o rok později jsem v ní dokázala i myslet. A pak jsem ji 25 let nepotřebovala a umím zase akorát napočítat do dvaceti.

A mám dceru, která i když nikdy neměla AJ jinde než ve škole, a to ve škole, kterou procházejí i ostatní dcery, tak v angličtině konverzuje na úrovni rodilého mluvčího, vlastně je jí přirozenější než čeština. Výukou ve škole to není, ostatní dcery sice AJ ovládají, ale rozhodně ne na této úrovni. Jedna z dcer měla intenzivní výuku na druhém stupni (soukromý gympl zaměřený na jazyky), má FCE od 15 let a ani ta nemá AJ na téhle úrovni, co nejmladší dcera. Ale zase má na podobné úrovni i tu němčinu a má základy dalších pěti jazyků.

Druhý povinný cizí jazyk na ZŠ ale většině dětí k ničemu není. Ten záběr základního vzdělání jde příliš do šířky, druhý jazyk bych nechala jen pro zájemce.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.