| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Kaipo,

nevím, jestli je to chyba.

Je to můj svět, potřebuju, aby to bavilo mě. A protože nejsem herec, neumím improvizovat a jistotu beru z toho, že vím, co a jak bude, tak musím mít vše připravené. Nejde ani o to, aby hodiny byly dokonalé a děti nadšené, já to prostě jinak neumím.

Má to dvě výhody. Podle mých příprav pak může dost obstojně odučit i někdo jiný, protože hodiny nejsou prioritně postavené na osobnosti učitele, a pak mi nedělá problém učit třeba více ročníků najednou a zapojovat AP, učit různé úrovně, skupiny děti s různými zájmy apod., protože jsem primárně organizátor a největší uspokojení mi přináší, když systém funguje (z toho pramení i mé nadšení pro úvazky a rozvrhy).

Ideální stav pro mě je, když já v hodině nemusím dělat skoro nic a funguju jen jako dopomoc, poradce, konzultant, kontrolor procesu.

A třeba u matiky a fyziky, které děti na druhém stupni většinou považují za hodně těžké (a ano, myslím, že ve srovnání s jinými předměty jim to těžké může připadat, protože to chce jiný způsob práce na zvládnutí, než v těch ostatních naukových předmětech), se snažím jim tu dřinu co nejvíc ulehčit. Většinu to ani tak nebaví, ale aspoň tam není ten odpor a nechuť a zůstává tam ta vůle něco dělat, i když za to není jednička.

Takže to, co dělám, nedělám pro nějaký efekt, ale protože to jinak neumím ~d~.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.