| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jsem jedním z organizátorů, mám z pondělí taky trochu obavy. Ale protože tábory (vědecko-technické celou dobu, do výzvy jsem se přihlásila až v okamžiku, kdy napsali z MŠMT že netrvají na doučování, ale na socializaci dětí, podpoře týmové práce, atd.) pořádáme už sedmým rokem vím, že krom táborů, které jsou vyvrcholením celoroční činnosti je pitomost je organizovat přes červencové svátky. Takže my začínáme až 12.7. Zhruba dvě třetiny dětí jsem měla nahlášené už od jara, podle loňského vzoru jsme placení odložili napřed na květen kvůli COVIDU a pak když se začalo mluvit o dotaci tak znovu. Rozhodnutí jsem dostala do datovky 2.7., peníze na účtu zatím nemám. Přihlášky jsem otevřela znovu proto, že dotace je v případě čtyřiadvaceti dětí (náš standardní limit) o hodně nižší nižší, než co bych vybrala od rodičů, nesmím dofinancovávat a tábor už má rozpočet. Takže v každém termínu otevírám dva, 40 dětí. Chvilku jsem zvažovala, že jsem před třemi roky říkala, že až budu chtít zas ulevit rodičům a vyřídit dotaci na tábor, ať mi dá někdo pár facek, ať se vzpamatuju. Ale tábory pořádáme v místě, kde je opravdu hodně lidí sociálně slabých, doplňková místa jsem přes školu primárně opravdu nabízela těm, kdo jinak tábory neodfinancují a pro spoustu dalších je to dost velká pomoc. Přestože v projektech se pár let pohybuju, nebo možná právě proto, dost se děsím vyúčtování, které není na dítě, ale na reálné náklady při splnění minimálního počtu dětí. Dnes jdeme půjčit kostýmy na celý měsíc, část jídla vaříme, protože se nám to za ty roky osvědčilo zdaleka nejvíc (ale nemám ofiko kuchyň a tedy vlastně vařit nemám - tam doufám v precedens skautů, atd.), každý rok jsou tábory napočítané tak, abychom mohli obnovit kousek vybavení, které používáme - letos smíme z dotace nakoupit jen spotřební materiál. Součástí nákladů nesmí být odměny. Nebudu mít fakturu na pronájem - zčásti jsou to mé vlastní prostory a zčásti roční nájem od obce...Počítá se s dvěma vedoucími na tábor - já mám na 20 dětí dva vedoucí a tři praktikanty, na pobyťák tři a čtyři...To, co se zprůměruje u velké organizace u nás neklapne, tábory bývají opravdu napočítané na korunu. A protože neziskovka pod kterou je pořádáme je maličká, na běžnou činnost žádné dotace nemá, případný zásek jde do našeho rodinného rozpočtu. A ano, chvílema si připadám jako idiot.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.