| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Se svým životním stylem jsem před koronou nebyla moc spokojená. V podstatě jsem jenom chodila do práce, o víkendu obskakovala barák, navštěvovala jedny nebo druhé rodiče a veškerý můj volný čas bylo si 1-2 týdně zaběhat nebo zajít do fitka, v létě se vykoupat v místním přírodním koupáku. Rodinné výlety minimálně, protože byl buď turnaj, nebo bylo nutno "něco udělat". V posledních dvou letech před koronou jsme nebyli na žádném plese, kině nic. 1x jsme byli na koncertě kapely Keks. Už mě to začínalo psychicky dost vyšťavovat a uvědomila si, že tohle už fakt není k žití. Rozhodli jsme se s manželem, že ubereme "povinnosti", přidáme nějaký ten rodinný výlet aspoň párkrát za rok a dojdem si i na nějakou zábavu.

Do toho přišla korona.

Takže se roztočil kolotoč práce-domácnost ještě víc než předtím. Neměla jsem žádný home ofice, ani ošetřovné, takže žádné leháro doma se nekonalo, přidalo se k tomu každodenní vaření a možnost odreagování prakticky vůbec žádné. Do práce jsem sice chodila, ale kontakt s lidmi minimální, jsem v kanceláři sama.

Takže jsem to nesla velice špatně a dodnes nechápu, jak si můžou někteří v tomto životním stylu tak rochnit.

Já si z korony vyvodila úplně opačné závěry než většina tady. Naplno jsem si uvědomila, jak moc v životě potřebuji přátele a kontakty. A to jsem se vždycky považovala za samotáře, rozhodně jsem nikdy nebyla žádná královna večírků. A jak moc důležité je, mít možnost odfrknout si od práce, mít koníčka, který člověka naplňuje, mít možnost vypadnout z baráku. Že být neustále jen zavřená doma jen s maželem, dítětem a být v kontaktu jen s rodiči, protože jakýkoli další kontakt je "rizikový" není život, ale přežívání. Na kecy o tom, jak je úžasné být pořád spolu jsem už alergická. Ne, není to úžasné a není to ani přirozené, je to jako vězení.

Takže já si z korony vyvodila, že se budu víc opečovávat vztahy s přáteli a širší rodinou, že si najdu víc času na sebe i na rodinné výlety, že si budeme toho života víc užívat, protože život máme jenom jeden a je příliš krátký na to, abychom ho strávili zabednění doma.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.