| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

To je jednoduchý - přijde návštěva nezvaně a nečekaně? Máš jiný program? Klidně jim řekni "klidně ti udělám kafe, ale já musím u toho prát / vařit / zavařovat atd." - a prostě udělej kafe, ať se návštěva posadí, můžou si s tebou povídat, ale ty si dělej svojí práci. Případně řekni, že jsi zrovna na odchodu (pokud potřebuješ odejít) a odejdi. Pokud si potřebuješ odpočinout, řekni "není mi dobře a bojím se, jeslti jsem něco nechytla, tak se nezlobte, já si jdu lehnout a asi by bylo lepší, kdybych se s vámi teď neviděla" (druhý den můžeš klidně říct, že to byla jen migréna / alergie a jsi zase fit).
Neformální návštěvy typu neteř bych klidně i zaměstnala - začala bych tím, že máš moc práce a ať si kafe uvaří sami, že vědí, kde co je - a jestli by ti nepomohla vypeckovat třešně na zavařování nebo tak. To lidi hodně protřídí (že si odvyknou k tobě chodit jak do kavárny na kus řeči s obsluhou).
Formálním návštěvám bych řekla něco jako "jé, já nikoho nečekala, tak vám ani nemám co nabídnout".
Další dobrý je "pojďte dál, ale já musím ve čtyři být tamatam, tak se nezlobte, že to vezmeme zkrátka". Neteři bych klidně řekla "hele, mě začíná v osm seriál, chci se v klidu dívat".

Nemusíš být hrubá a lidi vyhazovat, ale pevně si vymezit svůj prostor a čas - jako ráda je vidíš, ale potřebuješ taky udělat nějakou práci - a máš právo i na to se "flákat" a odpočívat, máš právo na to, že ti není moc dobře, že jsi unavená a že teda jim budeš věnovat chvilku, ale pak že bys potřebovala, aby odešli - ale řekni to hned na rovinu "jo, pojďte dál, ale mě hrozně bolí hlava, tak se nezlobte, já si asi budu muset jít lehnout".
Ale hlavně - není tvou povinností nezvané návštěvy obskakovat a posluhovat jim. Je rozdíl, pokud pozveš tetu a neteř na víkendový oběd, to je pochopitelné, že jim navaříš a budeš se o ně starat a uděláš si na ně čas, ale když tě "přepadnout", tak není tvou povinností na ně čas mít a mít pro ně občerstvení a jánevímco ještě.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.